Badanie wariografem – czy wykrywacz kłamstw jest wiarygodny?

Bardzo często nazywamy wariograf wykrywaczem kłamstw, choć nazwa ta nie do końca oddaje działanie tego urządzenia. Wariograf to zaawansowana aparatura do pomiaru różnych stanów fizjologicznych w zależności od odczuwanych emocji. Test daje bardzo wiarygodne wyniki i pozwala stwierdzić znacznie więcej, niż tylko to, czy ktoś kłamie. Badania z wykorzystaniem wykrywacza kłamstw stosuje się w wielu obszarach życia.

Na czym dokładnie polega badanie wariografem?

W trakcie testu wariografem, osoba badana udziela odpowiedzi na wcześniej zatwierdzone pytania. Podłączone urządzenie pomiarowe sprawdza tętno, zmiany na skórze, a także oddech. Liczne badania naukowe dowiodły, że w tych sferach fizjologicznych dochodzi do istotnych zmian w sytuacji, gdy ktoś celowo mija się z prawdą. Profesjonalne wykrywacze kłamstw dostępne w wyspecjalizowanych centrach badań, np. tutaj: badaniewariografem.pl są urządzeniami niezwykle czułymi i odpornymi na wszelkie próby oszukiwania. To daje gwarancję bardzo dokładnych i wiarygodnych pomiarów.

O czym należy pamiętać przed wykonaniem testu?

Zanim wykonane zostanie specjalistyczne badanie wariografem, klient dokładnie opisuje swoje oczekiwania względem wyników i tworzy pytania, które mają zostać zadane. Następnie przeprowadzany jest wywiad wstępny z osobą, która zostanie przebadana wariografem. Musi ona oczywiście wyrazić zgodę na przeprowadzenie testu, a także zaakceptować pytania. Dopiero po wyrażeniu zgody można rozpocząć badanie wykrywaczem kłamstw.

W jakich sytuacjach można używać wariografu?

Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Wariograf znajduje wszechstronne zastosowanie np. w biznesie. Firmy coraz częściej przeprowadzają takie testy w trakcie naboru nowych pracowników, aby określić ich wiarygodność oraz lojalność względem pracodawcy. Wykrywacz kłamstw często jest wykorzystywany także w sferze prywatnej w celu sprawdzenia wierności partnera. Uzyskane wyniki testu mogą zostać wykorzystane jako mocny dowód w postepowaniu sądowym.