Zdrowe odżywianie w biznesie i pracy – Czy rzeczywiście tak istotne?

Zdrowe odżywianie – kto o nim nie słyszał? No właśnie, dzisiaj każdego dnia idąc ulicą słyszymy o zdrowym stylu życia. To jeden z najpopularniejszych tematów w ostatnim czasie. Jak przekłada się zdrowe odżywianie na sukces w pracy i biznesie? Czy rzeczywiście może nam pomóc odzyskać siły witalne i zbudować silną fundację do zbudowania marki? Jeśli chcesz się dowiedzieć jak to faktycznie wygląda, przeczytaj poniższy artykuł.

Jak wygląda zdrowe odżywianie w biznesie?

Dla osób prowadzących biznes czy uczących się, zdrowe odżywianie będzie bardzo przydatne. Dziś każdy wie, że wiąże się to z określonymi korzyściami jak polepszenie nastroju, zmniejszeniem znużenia w ciągu dnia, redukcją skurczy mięśni i tkanki tłuszczowej. W kontekście biznesu i pracy możemy myśleć o kateringu. Najlepiej skorzystać z usług firmy, która dostarcza dietę racjonalną, zróżnicowaną i smaczną. Nie musimy jeść samych zielonych warzyw i owoców. To mit jakoby wszystko inne było szkodliwe, o czym więcej w kolejnym akapicie. Możemy wyrazić własną inicjatywę i eksperymentować w kuchni, a posiłki zabierać ze sobą do pracy. Jednak na początku może być to zbyt czasochłonne, w szczególności, gdy jesteśmy na etapie budowania własnej marki lub pracujemy na pełen etat.

Zdrowe odżywianie w biznesie wcale nie jest trudne!

Świat fitness i odżywiania obarczony jest wieloma mitami. Faktycznie to tylko prosta zmiana nawyków żywieniowych, którą powinniśmy przeprowadzać stopniowo, w odpowiednim tempie, tak aby samych siebie nie zrazić. Jak więc gotować, żeby było zdrowo i smacznie? Pamiętajmy o tym co nadaje naszym potrawom smak – o tłuszczu. Wybierajmy mięsa tłuste, ale zdrowe np. karkówkę, boczek czy nawet schab. Co tak naprawdę jest niezdrowe to roślinny bądź rafinowany tłuszcz, na którym smażymy mięso. Nie smażmy mięsa zbyt długo – uduśmy je. Według ostatnich trendów polecane oleje do smażenia to olej kokosowy i smalec. Zadbajmy o to aby wszystko było przyprawione i posolone. Tym samym załatwiamy drugą sprawę – panierkę. Zredukujmy też liczbę spożywanych węglowodanów przez stopniowe odstawienie pieczywa i pszenicy. Zastąpmy je ryżem, kaszą czy makaronem bezglutenowym. Oczywiście nie musimy z nich całkowicie rezygnować, wystarczy zachować umiar. Jedzmy tłusto, a nie będziemy głodni i zmaleje nasza ochota na spożywanie cukru.

Zobacz jak wyglądają dieta ketogeniczna produkty, które dają najlepsze efekty.