GPS dla samochodu – ochrona przed kradzieżą!

Większość właścicieli samochodów, mieszkających w dużych miastach  jest niestety pozbawiona możliwości posiadania garażu. Zmuszeni są oni parkować swoje pojazdy na osiedlowych, niestrzeżonych parkingach, a po przyjściu do domu często nie mają także możliwości zobaczyć auta przez okno. Samochód taki jest pozostawiony przez właściciela na parkingu bez żadnego nadzoru i pozostaje tylko mieć nadzieję, że akurat tym egzemplarzem złodzieje nie będą zainteresowani.

To samo dotyczy wyjazdów wakacyjnych. W miejscowościach wypoczynkowych parkingi zwykle są bardzo zatłoczone, więc parkujemy swój samochód tam, gdzie jest miejsce. Pomimo, iż  w okresie wakacyjnym  liczba kradzieży samochodów wzrasta,  nasze pojazdy narażone są na kradzież przez cały rok, ponieważ chcąc nie chcąc często jesteśmy zmuszeni  zostawić  auto w niezbyt bezpiecznych miejscach. Wiele osób próbuje zabezpieczyć swój samochód przed kradzieżą montując alarmy, blokady kierownicy, skrzyni biegów itd.  Niestety złodzieje mają swoje sposoby na tego typu zabezpieczenia. Poza tym skradzione auta bardzo trudno później znaleźć.

Najlepszym i stosunkowo nowym urządzeniem zabezpieczającym  pojazd przed kradzieżą jest lokalizator GPS.

gps dla samochodu

GPS dla samochodu jest urządzeniem namierzającym, opartym na systemie nawigacji satelitarnej.  Urządzenie lokalizuje pojazd z dokładnością  do 5 metrów (czasem nawet do 2 metrów), co w przypadku kradzieży pozwoli ustalić miejsce, w którym znajduje się nasz samochód. Z urządzeniem łączymy się za pomocą karty SIM, która w zależności od operatora musi być regularnie zasilana. Jest to konieczne, ponieważ raporty zawiadamiające o lokalizacji pojazdu wysyłane są drogą smsową.

Należy zauważyć, że większość złodziei samochodów nie jest w stanie wykryć lokalizatora GPS w samochodzie. Dlatego posiadając taki lokalizator, w przypadku kradzieży auta nie jesteśmy skazani na długie dochodzenie policyjne, które w wielu przypadkach niestety kończy się  porażką. Bardzo szybko zlokalizujemy nasz pojazd co bardzo ułatwi pracę policji i pozwoli ująć sprawce kradzieży.

Poza ta najważniejszą funkcja ochronna przed kradzieżą GPS dla samochodu posiada także wiele innych przydatnych funkcji. Możemy np. opracować  optymalne trasy przejazdu lub sprawdzić, gdzie naprawdę pojechał nasz 20-letni  syn, któremu dziś wieczorem pożyczyliśmy auto.