Dobre biuro rachunkowe

Zastanawiasz się aktualnie nad wyborem biura rachunkowego, któremu byś mógł ze spokojem zlecić usługi księgowe na rzecz twojej niewielkiej firmy? Zobacz na co zwracać uwagę przy wyborze kancelarii rachunkowej.

Deregulacja zawodu księgowego

Szukając odpowiedniego księgowego warto mieć świadomość, że biura rachunkowe mogą już od roku 2014, reprezentować firmy w czynnościach cywilno-prawnych bez konieczności posiadania odpowiedniego certyfikatu wydawanego przez Ministra Finansów. Oznacza to, że na rynku znajdziesz oferty wielu biur rachunkowych, które powstały stosunkowo niedawno. Jeśli zależy ci po prostu na zleceniu prowadzenia prostych czynności księgowych, to niewątpliwie wybór takiej firmy będzie najlepszą opcją. Takie świeżo powstałe biura rachunkowe często konkurują bardzo atrakcyjną ceną, przy jednoczesnym utrzymaniu jakości świadczonych usług na podobnym poziomie. Ważne jest tylko, abyśmy mieli pewność, że dana firma naprawdę jest na bieżąco z ciągle zmieniającymi się usługami księgowymi.

 

Dobra współpraca w księgowości

Dobra współpraca w księgowości

Oczywiście z drugiej strony jeśli potrzebujesz gwarancji, że dane biuro rachunkowe dysponuje wieloletnim doświadczeniem i jest kompetentne do prowadzenia nawet złożonej, pełnej księgowości czy obsługi kadro-płacowej w twojej firmie, to posiadanie przez w/w certyfikatu księgowego będzie jak najmilej widziane, będzie gwarantem poziomu usług księgowych. Dogłębna wiedza w zakresie obsługi księgowej firm może naprawdę przydać się na przykład w wyborze odpowiedniego rodzaju opodatkowania, czy chociaż w kwestiach, gdzie w grę może wchodzić optymalizacja podatkowa. Dla firm, które osiągają spore miesięczne obroty, każdorazowa optymalizacja podatków odprowadzanych do Urzędu Skarbowego oznacza dodatkowy zarobek dla właściciela firmy.

Nie koniecznie stacjonarne usługi

W Polsce, Urzędy kładą co raz większą wagę na jeśli to możliwe uproszczanie procedur związanych z dostarczaniem zeznań podatkowych oraz odprowadzaniem naliczanych podatków (takich jak podatek dochodowy oraz vat). Konsekwencją tego jest możliwość zlecenia wielu czynności drogą elektroniczną. Jest to ogromne uproszczenie dla księgowych, ale także i dla właścicieli firm zlecających usługi księgowe zewnętrznym firmom.

Sprawdź ofertę! Profesjonalne biuro rachunkowe http://biuroeverte.pl/

Dlatego jeśli potrzebujesz wynająć biuro rachunkowe, nie musisz się ograniczać do firm świadczących usługi księgowe, a zlokalizowanych w twoim bezpośrednim sąsiedztwie. Przy wyborze możesz kierować się przede wszystkim cennikiem usług oraz opiniami. Jak najbardziej jest możliwa współpraca z biurem księgowym nawet z drugiego krańca Polski. To bardzo upraszcza sprawę, prawda!

Jeśli mówimy o znalezieniu naprawdę sprawdzonego, doświadczonego biura rachunkowego, niestety nie wyczytamy tego z ofert opublikowanych w internecie. Takie opinie, nawet jakby wyglądały na niezwykle realne, to jednak najlepszą metodą poszukiwania tego typu usług jest metoda rekomendacji. Popytaj wśród znajomych prowadzących działalność gospodarczą, z czyich usług oni korzystają. Być może właśnie z polecenia znajdziesz firmę księgową, której szukasz!