Firma Digital – VHS na DVD – zachowaj swoje wspomnienia na dłużej

Jeszcze dwadzieścia lat temu bardzo modnym w tamtych czasach sposobem na domowe oglądanie filmów była kaseta VHS. Została ona stworzona przez firmę JVC w 1976 roku, jednak nie od razu zdobyła tak wielką sławę. Jej ogromną konkurencję stanowiły wtedy bowiem formaty takie jak: BetaMax, a także Video2000. Jednak mimo, iż rozwiązania te były bardziej zaawansowane technicznie, przegrały starcie o rynek z kasetą VHS.
VideoHomeSystem był bowiem w tamtych czasach dużo prostszym rozwiązaniem, a po za tym kosztował dużo mniej. Jednak jak sama nazwa wskazuje kaseta wideo była skierowana w głównej mierze do użytku domowego. Jednak z biegiem czasu powstało całe mnóstwo wypożyczalni z kasetami tego typu, dzięki którym można było wypożyczać przeróżne filmy do domowego użytku. Półki w tych miejscach wręcz uginały się pod ciężarem znajdujących się tam kaset wideo.
Jednak równocześnie z postępem technologicznym pojawiły się na rynku inne, nowocześniejsze, a przede wszystkim mniej skomplikowane rozwiązania, dające przy tym znacznie więcej możliwości. Mowa mianowicie o płytach DVD, Blu-Ray, a także i przenośnych dyskach. W zestawieniu z nowymi rozwiązaniami odtwarzanie kaset VHS okazało się o wiele bardziej skomplikowane i wręcz niepraktyczne. Dzięki nowym możliwościom zapisywanie wspomnień w postaci filmów i zdjęć stało się dużo prostsze.
Niestety w dalszym ciągu bardzo dużo osób ma jeszcze w domu mnóstwo kaset VHS, które są odtwarzane wyłącznie za pomocą magnetowidu. W dodatku dzisiejsze, nowoczesne telewizory nie są już w stanie współpracować z tym sprzętem. W konsekwencji nie mamy nawet możliwości obejrzenia zawartych tam filmów, a na wielu z nich zapisane są nasze cenne wspomnienia, których nie chcielibyśmy jednak z biegiem czasu stracić. Co w takim razie najlepiej zrobić? 
Na szczęście nie musimy się tym przejmować. Na rynku mamy współcześnie bardzo dużo firm zajmujących się na co dzień kopiowaniem kaset VHS na inne nośniki. Mowa o takich, których używamy współcześnie do odtwarzania różnego rodzaju danych. Firmy te bez problemu pomogą nam przekształcić filmy utrwalone na płytach VHS na format cyfrowy. Dzięki nim kiedy tylko będziemy chcieli będziemy mogli otworzyć i obejrzeć filmy z naszymi wspomnieniami na odtwarzaczu DVD lub komputerze. Pamiętajmy jednak, że nie polepszymy tym jakości naszych filmów. Na to już niestety nie mamy wpływu.
Najczęściej praktykowaną metodą kopiowania filmów jest po prostu przegrywanie VHS na DVD, nazywane profesjonalnie procesem digitalizowania nagrań. Dla osób posiadających stosowną wiedzę, potrzebne urządzenia oraz oprogramowanie, nie jest to trudne działanie. Jednak warto powierzyć je zawodowcom w tej branży. Bardzo dobrą firmą, która zajmuje się tym na co dzień jest Digital – VHS na DVD. Tym bardziej, że cena digitalizacji kaset wideo nie jest u nich wcale bardzo wysoka, a mają też w ofercie skanowanie slajdów oraz negatywów. Dzięki nim bardzo małym kosztem możesz zachować swoje cenne wspomnienia na dłużej.

 

Źródło: https://www.evhs.pl/skanowanie-slajdow.html