Wiązania dla prawdziwych snowboardzistów

Któż z nas nie lubi lata? Piękna pogoda, świeci słońce, można w końcu wyjechać na upragniony urlop. Nadmorskie domki letniskowe cieszą się wtedy największym powodzeniem. Ci co wolą mniejszy tłok, ciszę oraz spokój wybiorą bez wątpienia plaże z pięknymi krajobrazami przy naszych urokliwych polskich jeziorach. Niewątpliwie jest to czas, aby uprawiać również swoje ulubione sporty letnie, gdyż osób aktywnie spędzających wypoczynek z roku na rok przybywa. Pływanie na deskach, spływy kajakowe, pokonywanie tras rowerowych to tylko niektóre z nich, cieszące się największą popularnością. Zdobywanie szczytów górskich w piękną pogodę również ma swoich zwolenników.
Jednak są także i tacy, którzy z niecierpliwością czekają na nadejście upragnionej i śnieżnej zimy lub wyjeżdżają w ciągu roku w zagraniczne kurorty, gdyż pasjonują się sportami zimowymi i czerpią przyjemność z białego szaleństwa.
Jeszcze jakiś czas temu na stokach górskich królowali wyłącznie narciarze. Obecnie sytuacja zmieniła się na poczet innej zimowej dyscypliny sportowej, która gwarantuje również dużo mocnych wrażeń.
Mowa mianowicie o… snowboardzie. Nie jest on dużo trudniejszy od jazdy na nartach, jednak może zagwarantować jeszcze większą dawkę adrenaliny. Pomimo tego, że dla początkujących nauka bywa bolesna warto ośmielić się i rozsmakować w tym zimowym szaleństwie. Nieistotne ile macie lat, dwadzieścia, trzydzieści czy pięćdziesiąt, zabawę ze snowboardem można zacząć w każdym wieku, a każdy kolejny zjazd będzie łatwiejszy i przyniesie jeszcze więcej radości i satysfakcji.

Jeśli dopiero robicie pierwsze kroki z jazdą na snowboardzie warto pamiętać o kilku ważnych rzeczach, które zapewnią komfortową, a przede wszystkim bezpieczną jazdę. Mowa o ciepłym, nieprzemakalnym ubraniu, ochraniaczach, goglach i kasku. No i oczywiście o głównej rzeczy, a mianowicie o desce, która powinna być odpowiednio dopasowana do naszych umiejętności, wagi i wzrostu. Na szczęście na każdej desce są podane odpowiednie parametry korzystającego, więc nie powinno to być problemem. Osoby, które nigdy wcześniej nie jeździły na snowboardzie powinny wybrać miękką deskę, którą łatwiej opanować, dla doświadczonych sportowców zaleca się sztywne deski.

Osoba posiadająca już deskę powinna zwrócić uwagę na dobór następnego bardzo ważnego elementu wyposażenia, bez którego jazda na snowboardzie byłaby wręcz wykluczona. Wiązania snowboardowe, bo o nich mowa są bardzo ważne, ponieważ w dużej mierze to od nich zależy bezpieczeństwo snowboardzisty. Bez względu na to czy dopiero rozpoczynacie swoją przygodę ze snowboardem, czy jesteście doświadczonymi snowboardzistami, wiązania dobieramy podobnie i jest to czynność dużo łatwiejsza niż wybór deski, gdyż na mniej szczegółów należy zwrócić uwagę.

Jakie więc wiązania należy wybrać? Czym powinniście się sugerować przy ich wyborze?
Z pewnością należy zwrócić uwagę na ich rodzaj oraz na jakość materiału z jakiego zostały wykonane, ponieważ poszczególne wiązania w zależności od tych rzeczy będą się między sobą różniły. Zakupione wiązania można stosować z różnymi typami desek, więc jeśli wybierzecie dobre i trwałe, mogą Wam bardzo długo posłużyć. Jeśli nawet w kolejnym sezonie macie zamiar wymienić dotychczasową deskę na nową, wiązania będziecie mogli bez problemu do niej przełożyć. Dlatego przy wyborze wiązań lepiej od razu zwrócić uwagę na dobry, markowy produkt, renomowanych producentów jak na przykład wiązania snowboardowe Union czy wiązania snowboardowe Burton. Znajdziecie je na stronie internetowej http://wiazaniasnowboardowe.info.
Solidność wiązań jest tutaj bardzo istotna, ponieważ ich uszkodzenie lub wykonanie ze słabego tworzywa może mieć straszne konsekwencje, gdy nastąpi na przykład uwolnienie jednej z nóg w czasie wykonywania bardzo skomplikowanych akrobacji.
Należy również pamiętać o takim doborze wiązań, aby ich przeznaczenie było zgodne z przeznaczeniem deski. Na szczęście większość dostępnych na rynku wiązań ma przeznaczenie am/fm, więc jeśli jesteście posiadaczami deski freeride’owej lub am nie powinniście mieć z tym żadnego problemu. Istnieją również na rynku wiązania o przeznaczeniu jibbing, które umożliwiają podczas wykonywania ewolucji duże pole manewru, jednak nie należy ich wybierać. Osoby zaczynające swoją przygodę ze snowboardem nie zwrócą nawet uwagi na różnice w ich przeznaczeniu.
Bardzo ważne jest, aby wiązanie było dobrze dopasowane do buta. Istotnym jego elementem jest tak zwany rozmiar płyty podstawy i przy zakupie wiązań to na niego w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę. Trzeba więc tak dobrać wiązanie, aby but nie był wciskany „na siłę”, ale odpowiednio leżał z prawej i lewej strony stopy, a szczeliny były jak najmniejsze, zwłaszcza w okolicach pięty.
Jeśli chcecie znaleźć odpowiednie dla siebie wiązania wystarczy, że wpiszecie w internecie frazę „snowboard wiązania”, a na pewno traficie na stronę http://wiazaniasnowboardowe.info. Znajdziecie tam szeroki wybór markowych i profesjonalnych wiązań. Warto zwrócić uwagę, że firma ta posiada w swojej ofercie również kurtki, spodnie, buty, rękawice, kaski i najważniejsze… deski, dzięki czemu całe wyposażenie możecie zakupić w jednym miejscu, a w razie wątpliwości kompetentni i profesjonalni pracownicy pomogą Wam dobrać odpowiedni sprzęt i zawsze służą radą. Jeśli chcecie wymienić swój sprzęt na nowy albo zaczynacie swoją przygodę ze snowboardem powinniście z pewnością zapoznać się z ofertą tej firmy.

 

Więcej na : http://wiazaniasnowboardowe.info