Atrakcje turystyczne w Kołobrzegu i okolicach

Dlaczego warto wybrać się na wakacje do Kołobrzegu? To pytanie zadaje sobie z pewnością bardzo wiele osób. Nie jest żadną tajemnicą, że to właśnie Kołobrzeg jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc, jeśli chodzi o spędzenie urlopu. Wynika to z wielu najróżniejszych czynników, w tym także i tego, że dostępne są apartamenty Kołobrzeg. Najważniejszym z nich jest jednak to, jak wiele atrakcji turystycznych znajduje się w Kołobrzegu i jego okolicach. O tym, co warto zobaczyć kiedy wybieramy się na wakacje do Kołobrzegu oraz gdzie warto pojechać, przeczytacie w naszym poniższym artykule.

Molo w Kołobrzegu – dlaczego jest wyjątkowe?

Pierwszą i zdecydowanie najważniejszą atrakcją turystyczną, od której trzeba zacząć, jest molo w Kołobrzegu. Pierwotnie powstało ono w 1881 roku i w całości było konstrukcją drewnianą. Wówczas liczyło ono blisko 100 m. Niestety, w czasie II Wojny Światowej molo zostało doszczętnie zniszczone. Zostało ono odbudowane po wielu latach, jednakże już nie z drewna, a z żelbetonu. Obecnie długość molo liczy 200 m. 

W swojej współczesnej formie molo funkcjonuje od 1971 roku. Jest to obecnie najdłuższa konstrukcja tego typu znajdująca się w Polsce. Na samym jej końcu znajduje się dwukondygnacyjna głowica, która może pełnić funkcję chociażby portu dla mniejszych statków. Na molo postawiono także ławeczki na których możemy przysiąść i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki.

Muzeum figur woskowych – dlaczego warto się tam wybrać?

W bliskim sąsiedztwie molo znajduje się muzeum figur woskowych. O tym miejscu jednak niewiele osób wie. Szkoda, bo eksponatów jest naprawdę dużo, a sama wizyta to minimum kilka godzin zwiedzania. To świetny pomysł na spędzenie rodzinnego czasu i idealna odskocznia od plażowania. Dla dzieci, Muzeum Figur Woskowych z pewnością będzie bardzo atrakcyjne, przede wszystkim ze względu na wysoką jakość wykonania eksponatów które znajdują się w muzeum. Z kolei dorośli będą mogli choć przez chwilę poczuć się tak, jak gdyby rzeczywiście ściskali rękę Margaret Thatcher.

Jak zatem wyraźnie widać, atrakcji w Kołobrzegu nie brakuje. Warto zatem wcześniej zaplanować swój urlop i wybrać jako cel podróży właśnie to miasto