Dobry jubiler w Lublinie – jak go wybrać?

Planujesz renowację swojej rodzinnej, pamiątkowej biżuterii? Poszukujesz sprawdzonego jubilera, któremu z zaufaniem powierzysz wykonanie kunsztownych napraw?

W Lublinie jest wiele pracowni jubilerskich. Zwłaszcza w okolicach starówki możemy znaleźć niejedną firmę oferującą rozmaitą biżuterię. Ale jak wiemy nie każdy, kto handluje biżuterią jest jubilerem. Gdzie i jak można w takim razie znaleźć w Lublinie dobrą, profesjonalną pracownię jubilerską?

Jubilerstwo w Lublinie

Pierwszy jubilerzy pojawili się w Lublinie już w XIV wieku. W tamtym okresie Lublin bardzo prężnie się rozwijał pod każdym względem. Ponieważ Lublin był umiejscowiony na splocie ważnych szlaków handlowych łączących wschód z zachodem kwitł tutaj rozmaity handel towarami. Wraz z rozwojem miasta, zaczęli się tutaj osiedlać także i szukający chleba rzemieślnicy. Do Lublina zawitało więc sporo jubilerów z terenu obecnych Niemiec. Liczne zabytki jubilerskie z tamtego okresu przetrwały przede wszystkim w muzealnych budynkach kościelnych w Lublinie i okolicach. Z czasem rozmaite, ważne dla miasta zawody tworzyły swoje cechy rzemieślnicze. W Lublinie niektóre z nich funkcjonują do dziś.

Sprawdzona pracownia jubilerska

Szukając odpowiedniej dla siebie pracowni jubilerskiej, na pewno warto zainteresować się jej korzeniami, historią, a co za tym idzie doświadczeniem. Jeśli potrzebujesz naprawdę dobrego fachowca, to zapewne potrzebny będzie ci jubiler, który kontynuuje rodzinną złotniczą tradycję. Niewątpliwie warto się zorientować czy złotnicy pracujący w danej firmie należą do miejscowego cechu rzemieślniczego.

 

 

 

Obrączki ślubne

Obrączki ślubne wykonane ze złota

Nie bez znaczenia zawsze są też opinie wśród osób, które już korzystały z usług różnych pracowni jubilerskich. Można je wybadać pytając wśród znajomych, którzy wiemy, że już mają jakieś doświadczenia z miejscowymi jubilerami. Dobrą bazą do zbadania opinii jest także internet, ale tutaj warto zawsze pamiętać, że opinie te czasem może publikować po prostu zawistna konkurencja lub sami pracownicy danej pracowni. Rzecz jasna na tego typu opinie warto patrzeć z pewną dozą ostrożności – przecież w każdym zawodzie czasem trafi się klient, którego naprawdę nie sposób zadowolić. Warto wiedzieć, że udowodniono, że statystycznie internauci 10 razy chętniej publikują komentarze negatywne niż pozytywne.

Oczywiście dobrym pomysłem będzie także przejrzenie strony internetowej firmy, oraz jej profile w mediach społecznościowych. To właśnie tam niektórzy złotnicy lubią od czasu do czasu pochwalić się swoimi pracami.

Artykuł powstał przy współpracy z pracownią jubilerską Ziętek.

http://www.jubiler-zietek.pl/

ul. Krakowskie Przedmieście 2
20-002 Lublin
woj. lubelskie
Telefon: 081 532 21 92