Dywan jako dodatek w aranżacji salonu

Nie każdego z nas stać na wynajęcie zawodowego projektanta wnętrz, który dopracuje wnętrze mieszkania w każdym szczególe. Nawet pominąwszy kwestie finansowe wiele osób woli samodzielnie opracować aranżację swojego nowego mieszkania. Jaką rolę w projekcie może odgrywać dywan?

Dywan w wielu rolach

Do zastosowania dywanu można podejść na różny sposób. Możemy go potraktować jako mało znaczący dodatek pełniący pewne praktyczne funkcje (np. zapewnienie komfortu stopom) lub jako gustowne uzupełnienie przemyślanej aranżacji. Z drugiej strony dywan w eleganckim salonie może także stanowić główny i podstawowy element wyposażenia. A zatem zastosowanie dywanu w salonie będzie zależeć przede wszystkim od tego jaki rezultat pragniemy osiągnąć.

Szykując się do zaprojektowania wnętrza salonu możemy się zastanowić – jaki rezultat końcowy pragniemy osiągnąć? Jaki styl wnętrza nam odpowiada? Czy pociąga nas prostota i minimalizm? A może lubimy wnętrza przepełnione wręcz rozmaitymi drobiazgami, gdzie każdy z nich opowiada osobną historię z naszego życia? Zwłaszcza w tych wnętrzach, gdzie występuje wiele różnorodnych dodatków dywan będzie trafnym wyborem. Jeśli odpowiedniego dobierzemy jego wzór oraz kolor, może on pełnić rolę swoistego 'fundamentu’ dla całej wizualnie rozproszonej aranżacji salonu. O ile w aranżacjach nowoczesnych dywan nie jest absolutnym must have, o tyle w przypadku jeśli pragniemy stworzyć przytulny, ciepły klimat wnętrza, dobrze dobrany kobierzec okaże się wręcz

Dywan jojo

Dywan jojo

nieodzowny.

Dywan dla ocieplenia wnętrza

Na rynku dywanów jest tak ogromny wybór, że bez problemu znajdziemy wzór idealnie odpowiadający naszym potrzebom. Jesteś wielbicielem materiałów naturalnych? Chcesz, aby salon prezentował się naprawdę ekskluzywnie? Na pewno znajdziesz coś dla siebie spośród szerokiej gamy dywanów wełnianych. Z drugiej strony jeśli zależy ci po prostu na stworzenie przytulnego klimatu, który będzie zachęcał do spędzania w salonie całych godzin na relaksie z bliskimi, to na pewno spodobają ci się dywany shaggy charakteryzujące się długim, puszystym i gęstym runem. Spośród samych dywanów shaggy najlepiej wybierać takie modele, które są wykonane z materiału możliwie najbardziej odpornego na zniekształcenia. Dzięki temu dywan będzie naprawdę długo prezentował się jak przystało na prawdziwego włochacza.

Oczywiście dywan może pełnić we wnętrzu rozmaite funkcje. Może być wykorzystany tylko ze względu na ochronę podłogi w miejscach mocno uczęszczanych. Bardzo chętnie z dywanów i wykładzin korzystają także osoby lubiące w salonie posłuchać dobrej muzyki, odpowiednio dobrany miękki dywan znacząco bowiem poprawia także akustykę wnętrza.