E-budowlany – zamontuj drzwi z taśmą rozprężną

Wiele młodych małżeństw tuż po ślubie chce mieszkać na przysłowiowym „swoim”. Nie jest jednak tak łatwo dorobić się własnego mieszkania, a tym bardziej wymarzonego domu. Na szczęście banki oferują nam pełną gamę kredytów hipotecznych, które pomogą nam rozpocząć przygodę ze swoim mieszkaniem lub domem.
Kupienie mieszkania nie jest jednak takie trudne. Wystarczy obejrzeć te, które pod różnymi względami nam odpowiadają, wybrać to najbardziej nas satysfakcjonujące i gotowe!
Niestety z budową domu nie jest tak łatwo. I nie chodzi tu jedynie o brak gotówki, ale o inne problemy jakie pojawiają się na naszej drodze. Należą do nich między innymi wybór projektu, rodzaju dachu, drzwi, okien, ocieplenia, form ogrzewania i wiele wiele innych. Jeszcze kilka lat temu budując dom nikt nie zwracał uwagi na fakt jego odpowiedniego ocieplenia. W dzisiejszych czasach budując go, każdy z inwestorów myśli bardziej przyszłościowo, dzięki czemu wie, że dobre ocieplenie domu sprawi niższe koszty jego ogrzewania. Bardzo ważną rolę odgrywa również odpowiednia izolacja. Nie chodzi tutaj tylko o ocieplenie ścian zewnętrznych domu styropianem lub dachu wełną izolacyjną. Duże znaczenie ma tutaj uszczelnienie mniejszych elementów, które niestety mają bardzo dużą utratę ciepła. Mowa mianowicie o oknach i drzwiach. Będąc źle zaizolowane i osadzone mogą spowodować, że musimy liczyć się z większymi kosztami ogrzewania całego domu.
Bardzo dobrym wyjściem może okazać się tutaj taśma do okien. Dzięki niej nie będziemy tracić ciepła i powstaną nam oszczędności.


Przykładem takiego rozwiązania może być taśma paroprzepuszczalna do okien. Jej walorem jest to, że nadmiar wilgoci przepuszcza na zewnątrz. Najczęściej preferowana jest do montowania w oknach kuchennych oraz łazienkowych. Dzięki czemu przy równoległym izolowaniu ciepła, taśmy paropszepuszczalne butylowe oddają wilgoć na zewnątrz. Jest skompresowana i impregnowana, co powoduje, że może być wykorzystywana do pewnego i szybkiego uszczelnienia wszystkich fug okiennych.
Innym rodzajem taśm, które mają zupełnie przeciwne działanie jest taśma paroszczelna sws universal inside. Prezentowana tutaj taśma do okna jest polecana do salonów i sypialni. W pomieszczeniach tych nie jest istotne, aby nadmiar pary wodnej przedostał się na zewnątrz. Warstwa piany poliuretanowej, którą posiada taśma paroizolacyjna jest jedyną skuteczna metodą zabezpieczenia przed przenikaniem wilgoci z otoczenia, ponieważ posiada odpowiednie parametry akustyczne i izolacyjne. Dzięki czemu dodatkową korzyścią dobrze zaizolowanego okna jest fakt mniejszego przepuszczania dźwięków zarówno tych z zewnątrz jak i na zewnątrz.


Jest stosowana w myśl zasady „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”, dlatego taśmy wewnętrzne paroizolacyjne jak wspomniano wcześniej szczególnie polecane są do montowania w oknach takich pomieszczeń jak salon czy sypialnia. Dzięki nim możemy mieć także spokojny sen.
Wszystkie wymienione wyżej taśmy umożliwiają tak zwany „ciepły montaż”, czyli montaż prawidłowy trójwarstwowy. Taśmy do ciepłego montażu zapewniają skuteczne i trwałe uszczelnienie miejsc osadzenia okna w ościeżnicy.
Poza izolacją okien jak wcześniej wspomniano należy pamiętać także o odpowiednim zaizolowaniu drzwi wejściowych. Taśma rozprężna do montażu drzwi może okazać się tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem. Wytwarzana jest podobnie jak taśma do okien z elastycznej pianki poliuretanowej, która została zaimpregnowana zmodyfikowaną dyspersją akrylową. Dzięki temu posiada dużo większą odporność na starzenie się i inne czynniki zewnętrzne. Dużym walorem taśm rozprężnych jest to, że nie musi być kładziona na bardzo równych powierzchniach jak taśmy prezentowane wcześniej. Jej rozprężność polega na tym, że sama dostosowuje się do nierównych powierzchni. Izoluje doskonale pod względem chemicznym jak również akustycznym. Jest jednocześnie odporna na promienie UV i nie wymaga przygotowania odpowiedniego podłoża. Dodatkowym walorem taśmy rozprężnej jest neutralność chemiczna, gdyż nie przebarwia brzegów szczeliny.
Przy odpowiedniej izolacji okien musimy również zwrócić uwagę na fakt, iż istnieje także taśma rozprężna do montażu parapetów. Jest wykorzystywana do uszczelniania miejsc między parapetem a oknem. Doskonale wypełni przestrzeń, a poza tym tworzy izolację termiczną ściany. Zastosowanie elastycznego wypełnienia jakim jest właśnie taśma rozprężna do parapetów zapobiegnie sytuacji pękania tynków obok parapetów.
Prezentowane tutaj taśmy są niezastąpione przy izolacji mieszkania. Wszystkie elementy składowe domu, które wpływają na zużycie ciepła powinny być rozsądnie przemyślane i dopasowane. Jaki jest pożytek z bardzo ciepłych ścian i dobrze ocieplonego dachu, skoro duża ilość ciepła ucieknie nam przez źle, albo w ogóle nie zaizolowane okna, a do tego wadliwie obsadzone.
Warto tutaj skorzystać z rady ekspertów. Wiele zakładów mających asortyment budowlany może nam pomóc dobrać odpowiednią taśmę izolacyjną. Jedną z takich firm jest sklep budowlany Gorzów Wielkopolski, który od niedawna pod adresem e-budowlany.pl uruchomił również platformę zakupów internetowych. Dysponuje on ogromną wiedzą dotyczącą wyboru jak również zastosowania odpowiednich materiałów, a cały asortyment posiada wyczerpującą specyfikację.
Zachęcam więc do zapoznania się z ich asortymentem.