Fumigacja – pozbądź się korników z drewnianych elementów domu!

Jak skutecznie zwalczyć szkodniki drewna, które rozprzestrzeniają się w drewnianych elementach naszego domu?

Popularnym i bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się różnych tego typu szkodników jest tak zwana fumigacja domu. Metoda ta polega na gazowaniu wszystkich elementów drewnianych silnie toksycznym gazem. Wnika on głęboko w drewniane elementy zabijając wszystkie szkodniki drewna mogące znajdować się, należą do nich między innymi: spuszczel pospolity, korniki czy kołatek domowy.

Nie zapominajmy jednak, że zabieg ten wymaga najpierw odpowiedniego zabezpieczenia budynku, w którym ma być przeprowadzona fumigacja. Jest to niezbędne, aby przyniosła ona zamierzony skutek. W dodatku zabieg ten musi być przeprowadzony przez osoby, które się na tym dobrze znają. Są w tym celu odpowiednio przeszkolone i posiadają certyfikat.

Zabieg ten odbywa się przy użyciu specjalnego gazu – fosforowodoru PH3. Poza tym tego typu fumigacji nie jest stosowana wyłącznie w odniesieniu do budynków jednorodzinnych. Bardzo często zabieg ten odbywa się również w odniesieniu do zabytkowych drewnianych kościołów. W końcu są one bardzo narażone na różnego rodzaju szkodniki drewna. Są już wiekowe, a ponadto w tamtych czasach drewno z pewnością nie było odpowiednio zabezpieczone. Fumigacja kościoła jest więc bardzo ważnym procesem. Nie zapominajmy również, że tego typu zabieg musi odbywać się od kilku do kilkunastu dni. Składa się bowiem z kilku etapów. Od zabezpieczenia, przez gazowanie, po odpowiednie odwietrzenie i zdjęcie wszelkich zabezpieczeń.

Jednak nie tylko drewniane budynki poddawane są zabiegowi gazowania. Bardzo popularna jest również fumigacja palet. Dzięki niej drewniane palety, które są najczęściej używane w Polsce mogą zyskać drugie życie i dzięki temu wystarczać na bardzo długi czas.

Szukasz firmy, która pomoże Ci pozbyć się szkodników w domu? Wpisz w internecie frazy: „szkodniki drewna zwalczanie”, „korniki zwalczanie” czy „jak pozbyć się korników”, a z pewnością trafisz na właściwą firmę. Sprawdź ofertę przedsiębiorstwa Corneco.pl.