Potrzebujesz specjalisty do udrażniania rur?

Na co dzień nie zastanawiamy się nad naszą domową instalacją kanalizacyjną, po prostu z niej korzystamy. Dopiero w sytuacji kiedy zaczynają się pojawiać problemy lub nieprzyjemne zapachy z instalacji kanalizacyjnej przekonujemy się jak ważną funkcję wykonuje ona w naszym domu. W dodatku jeśli odpowiednio o nią nie zadbamy i prawidłowo nie będziemy z niej korzystać, po pewnym czasie może nas spotkać niemiłe zaskoczenie.

Z biegiem czasu w domowej kanalizacji zbiera się bowiem bardzo dużo różnego rodzaju brudów, które powodują niedrożność, a nawet zapychanie syfonów. Głównie w żeliwnych rurach stosowanych w starego typu instalacjach nazbierane zanieczyszczenia wraz ze żrącymi środkami do udrażniania rur wchodzą w reakcję chemiczną tworząc skomplikowany do usunięcia kamień. Ze względu na to nie jest zalecane w przewodach starego typu stosowanie środków chemicznych bardzo silnie żrących. Niedrożność rur nie dotyczy jedynie starych, żeliwnych instalacji. W wyniku codziennego użytkowania problemy z drożnością trafiają się niestety również i w stosunkowo nowych rurach.

Warto dlatego właściwie dbać o instalację, aby nie doprowadzić do tego typu sytuacji albo przynajmniej zmniejszyć ryzyko zapchania rur. Kluczowe jest, aby nie zabrudzić odpływów pozostałościami jedzenia, które mogłyby znaleźć się w syfonie, w tym celu trzeba usunąć je z talerzy zanim trafią one do zlewu. Należy też osłonić odpływy wanien, brodzików i umywalek łazienkowych drobnymi sitkami, które zatrzymają przede wszystkim włosy i zapobiegną ich przedostawaniu do kanalizacji. Odpływy kuchenne zazwyczaj zapychają się w konsekwencji wylewania do nich fusów po kawie i herbacie. Nie zwracamy również uwagi na wylewanie do zlewu kuchennego rozpuszczonego, gorącego tłuszczu, który to stygnąc w rurach przekształca się ze stanu ciekłego w stan stały tworząc wraz z różnymi innymi odpadkami bardzo trudny do usunięcia zator.

Istnieją też inne przyczyny powstawania zatorów w rurach kanalizacyjnych. Często jest to spowodowane gafami powstałymi w pierwszym etapie projektowania całej instalacji lub w momencie jej wykonawstwa. Pomyłki te to na przykład zbyt małe średnice przewodów przy dużej ilości wykorzystanych kolanek.

Niestety nawet najlepiej zaprojektowana i wykonana instalacja ma prawo się zapychać, w sytuacji gdy nie będziemy z niej odpowiednio korzystać. Niedbałość o kanalizację oraz niewłaściwe korzystanie są najczęstszą przyczyną powstawania zatorów w kanalizacji.

Powinno się dlatego profilaktycznie od czasu do czasu przeczyścić zlew gorącą wodą. Takie działanie wpływa bowiem korzystnie na drożność instalacji. Bardzo popularne jest również wsypywanie co jakiś czas do odpływu sody oczyszczonej i zalewanie jej octem spirytusowym. Metody te są całkowicie naturalne i nie mają dzięki temu szkodliwych właściwości, które charakteryzują środki chemiczne.

Gdy pojawią się jednak takie sygnały jak wolniejszy odpływ wody czy bulgotanie w syfonie, sygnalizuje to, że przewody instalacyjne mogły się już po części zapchać. Musimy już wtedy ustalić przyczynę zatoru i podjąć pierwsze kroki w celu przeczyszczenia kanalizacji, aby nie dopuścić do ich całkowitego zapchania. Jeśli taki zator nie powstał daleko w rurach być może należy jedynie oczyścić syfon lub udrożnić go za pomocą przepychaczki.

Zdarzają się jednak przypadki, w których nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z niedrożną kanalizacją i musimy poprosić o pomoc specjalistę. Warto wtedy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która sprawnie i kompetentnie zajmie się naszymi zapchanymi rurami. Pogotowie kanalizacyjne Szczecin to jest firma, której właśnie szukamy i która z pewnością nam pomoże

Przedsiębiorstwo to jest do dyspozycji swoich klientów 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Usługi oferowane przez firmę są bardzo wysokiej jakości, dzięki wykorzystywanemu specjalistycznemu i nowoczesnemu sprzętowi znanej firmy Rothenberg jaki przedsiębiorstwo posiada w swoim asortymencie.

Firma posiada wykwalifikowaną kadrę techniczną z odpowiednimi uprawnieniami i kwalifikacjami, która szybko przyjeżdża na miejsce awarii i usuwa przyczynę. Udrażnianie kanalizacji Szczecin, czyszczenie kanalizacji Szczecin, oraz naprawa instalacji sanitarnych to jest właśnie to w czym przedsiębiorstwo się specjalizuje. Oprócz tego udrażnia też kanalizację deszczową oraz sanitarną. Lokalizacja rur kanalizacyjnych Szczecin oraz inspekcja TV kanalizacji Szczecin także należy do zadań firmy. Gwarancją profesjonalnie wykonanych przez firmę usług jest także co rok wymieniany na nowy park maszynowy.
Obszar działania pogotowia kanalizacyjnego obejmuje nie tylko Szczecin, ale też takie miejscowości jak: Zieleniewo, Mierzyn, Przecław, Dobra, Dołuje czy Police. Oferuje także swoje usługi w mniejszych przygranicznych miasteczkach u naszych niemieckich sąsiadów.