Marzysz o długich i pięknych włosach?

Wiele kobiet posiadających przez dłuższy czas krótką fryzurę w końcu marzy o długich i pięknych włosach. W tym celu stosują naturalne, domowe sposoby, jednak na efekty tych działań trzeba bardzo długo czekać. Popularną w ostatnim czasie alternatywą i dość często stosowaną jest doczepianie sztucznych kosmyków. Jednak metod przedłużania włosów jest bardzo dużo. Nie jest to zabieg na szczęście bolesny. Do istniejącej fryzury zostają doczepione nowe kosmyki, a ogromną zaletą tego zabiegu jest natychmiastowy efekt. Nasze włosy mogą być nawet o kilkadziesiąt centymetrów dłuższe i bardziej gęste. Jednak ich ostateczna długość zależy przede wszystkim od kilku znaczących czynników, a mianowicie od struktury włosa, od ich naturalnej długości oraz od ich kondycji. Ważne jest także jaka fryzura była noszona przez klientkę przed zabiegiem.

Do najlepszego przedłużania włosów idealnie nadają się tak zwane włosy dziewicze, które są uzyskiwane od małych dzieci. Są idealne ponieważ nie są zniszczone żadnymi zabiegami kosmetycznymi, dzięki czemu są wytrzymałe i najbardziej naturalne. Kosmyki, które mają być doczepiane klientce są pielęgnowane i starannie myte. Powoduje to, że nie odróżniają się w ogóle od naturalnych włosów przyszłej właścicielki fryzury.
Trwałość nowej fryzury zależy przede wszystkim od wykorzystanej metody przedłużania włosów. Obecnie na rynku stosowanych jest bardzo dużo metod. Wiele kobiet przed podjęciem ostatecznej decyzji zadaje sobie więc pytanie: „Jaka jest najlepsza metoda przedłużania włosów?”
Jedna metoda wykorzystuje bowiem na przykład włosy z płytkami keratynowymi, podgrzewa się je i łączy z naturalnymi włosami na głowie klientki za pomocą specjalnej zgrzewarki lub ultradźwięków. Inny sposób to doczepianie włosów na taśmie i
jest to tak zwana metoda kanapkowa. Jeszcze inna metoda mocuje przedłużenia do włosów na głowie przy użyciu metalowych (aluminiowych lub mosiężnych) ringów lub tulejek. W każdej z tych metod włosy przyczepia się pasmami, a dobry efekt jest widoczny przez około 3 miesiące. Jaką metodę wybierze klientka zależy wyłącznie od niej.