Pożyczki pod zastaw rzeczy ruchomych

Kiedy potrzebujemy bardzo szybko zastrzyku gotówki przeważnie pierwsze swoje kroki kierujemy do banku. Okazuje się niestety, że nawet przy kwocie około 1000 zł musimy wypełnić szereg formalności i jeszcze donieść odpowiednie dokumenty związane z naszymi zarobkami. Niestety nie mając stałego źródła dochodu niejednokrotnie bank odmawia nam udzielenia pożyczki.
Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi nie udaje się już do banków, a swoje pierwsze kroki kieruje chociażby do… lombardu. Bez zbędnych formalności możemy dostać tam nawet kwotę 300zł, pozostawiając zazwyczaj ruchomą rzecz w zastaw na konkretny czas oraz procent. Jest to dla lombardu wystarczające zabezpieczenie.
Poza tym w przeciwieństwie do banków nikt nie zadaje żadnych zbędnych pytań. Nikogo nie interesuje czy mamy stałe zatrudnienie czy nie. Jeśli w ustalonym czasie nie zwrócimy pożyczonej przez nas kwoty, rzecz którą oddaliśmy pod zastaw przejdzie po prostu na własność lombardu.
Wielu ludzi nie udaje się do lombardu, gdyż nie ma pojęcia jakie rzeczy można tam zostawić. Okazuje się, że tak naprawdę możemy tam zanieść naprawdę ogromny asortyment produktów. Przeważnie są to jednak tablety, telefony, komputery, zegarki markowe czy złota biżuteria. Rzadziej jest to sprzęt RTV czy nawet AGD. Jednak takie sytuacje też mają miejsce. Niezależnie jednak od tego co zamierzamy pozostawić w lombardzie, najważniejsze, aby rzecz ta posiadała oczywiście pewną wartość. Jeśli pracownik uzna, że nie jest ona dla lombardu wartościowa nie dostaniemy za nią żadnej gotówki.
Zazwyczaj w lombardzie pracuje również i rzeczoznawca, który dokładnie sprawdza przyniesiony przez nas przedmiot. Ma to na celu ustalenie kwoty udzielonej pożyczki, aby nie była ona wyższa niż wartość przyniesionej przez nas pod zastaw rzeczy.
Nie zapominajmy, że każdy lombard rządzi się innymi prawami. W związku z tym w różnych punktach możemy otrzymać kredyt na innych zasadach oraz dany przedmiot może zostać oszacowany również na inną kwotę.
Przyglądając się sprawom formalnym, wystarczy jedynie dowód osobisty czy prawo jazdy do podpisania umowy pożyczki. Kluczowe jednak, aby dokument tożsamości był ze zdjęciem. Dla osób, które szybko potrzebują zastrzyku dodatkowej gotówki jest to jedyne najlepsze rozwiązanie. Musimy się jednak liczyć z tym, że jeśli nie spłacimy zadłużenia w terminie lub nie przedłużymy okresu spłaty nasz przedmiot przepadnie. W przypadku telefonu czy telewizora nie jest to tak straszne, gorzej gdy przedmiot ma też wartość sentymentalną, mowa na przykład o rodzinnej biżuterii.
Jeśli więc wyskoczył Wam nieoczekiwany wydatek i szybko potrzebujecie dodatkowej gotówki, ciekawą ofertę otrzymacie w miejscu lombard Jarocin. Jeśli nie wiecie gdzie dokładnie się znajduje. Wystarczy, że wpiszecie w internecie frazy: „skup złota Jarocin”, „skup telefonów Jarocin”czy „pożyczki pod zastaw Jarocin”, a z pewnością traficie we właściwe miejsce.

Artykuł na podstawie: https://lombard66.pl/lombard/Lombard-Jarocin