Profesjonalny podolog z Redy zadba o Twoje stopy

Stopy to części ciała człowieka, podejmujące co dzień ogromny wysiłek. Wykonują one średnio 6000 kroków dziennie, nosząc przy tym cały ciężar ciała ich właściciela. Właśnie dlatego są szczególnie narażone na urazy i uszkodzenia. Niewygodnie lub źle dobrane obuwie, nadwaga i niewłaściwa pielęgnacja sprawiają, że bóle stóp są niezwykle powszechne. Skóra stóp, choć jest dosyć gruba, niezwykle łatwo ulega przesuszeniu. Nie posiada ona gruczołów łojowych, ale jest usiana gruczołami potowymi. To wszystko sprawia, że na piętach i paluchach narasta warstwa zrogowaciałego naskórka, w którym często tworzą się pęknięcia, sięgające aż do skóry właściwej i przysparzające wiele dolegliwości bólowych, odczuwanych podczas chodzenia.

Każdy ból stopy i dyskomfort zmienia wzorzec chodu, który wpływa na nieprawidłową pracę reszty ciała. Dlatego w miarę upływu czasu problem, którego początek objawiał się w bolesnej stopie, może dotykać na przykład biodra, a nawet kręgosłupa. Każdy, nawet niewielki ból w stopie spowodowany choćby małym odciskiem wpływa na sposób chodzenia, który odbija się na funkcjonowaniu całego ciała. Źródeł bólu i chorób stóp jest wiele i nie zawsze są powiązane z samymi stopami. Bóle stóp mogą być spowodowane zaburzeniami w ich budowie czy stanem zapalnym, ale najczęstsze przyczyny to odgniotki, modzele, popękane pięty, wrastające paznokcie i halluksy.
Zazwyczaj, gdy zauważymy, że nasze stopy wymagają intensywnej pielęgnacji bądź, gdy podczas chodzenia zaczynamy odczuwać dyskomfort, na początku sięgamy po domowe sposoby. Kolejnym krokiem są zabiegi u profesjonalnej kosmetyczki. Są jednak dolegliwości, z którymi gabinety kosmetyczne niestety nie są w stanie sobie poradzić, wtedy może udzielić nam pomocy tylko wykwalifikowany podolog.
Podologia, zwana także podiatrią, jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp i stawu skokowo-goleniowego. Wszelkie zabiegi podologiczne mają bardzo różny charakter, więc wymagają od osoby uprawiającej ten zawód wszechstronnej wiedzy z zakresu nauk medycznych takich jak: dermatologia, chirurgia, ortopedia, opatrywanie ran, techniki opatrywania ortopedycznego i diabetologia. Podolodzy wyjątkowo często towarzyszą sportowcom, zajmując się leczeniem ich stóp. W Polsce podologia jest jeszcze raczkującą dziedziną, choć z roku na rok osób korzystających z jej dobrodziejstw systematycznie przybywa.

Zabiegi podologiczne są dedykowane przede wszystkim dla osób ograniczonych ruchowo, dotkniętych chorobami skóry lub cukrzycą, zmagających się z wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców jak np. halluksy i palce krogulcze. Oferta gabinetów podologicznych jest skierowana także do osób z dolegliwościami stóp, takimi jak brodawki grzybicze, modzele, odciski, lub wrastające paznokcie, nadpotliwość stóp, czy pęknięcia i rozpadliny na piętach. Podolog świadczy więc usługi w zakresie fachowego skracania paznokci, opieki nad stopą cukrzycową, likwidacji odcisków i brodawek, zabiegów na paznokciach grzybiczych, zgrubiałych i wkręcających. Zajmuje się również indywidualnym doborem klamry ortonyksyjnej, usuwaniem hiperkeratoz czyli zrogowaciałego naskórka, indywidualnym doborem ortez, opatrunków na trudno gojące się rany oraz odciążeniem wrażliwych miejsc rekonstrukcją paznokci i leczeniem pękających pięt.
Jeśli zatem zmagacie się z uciążliwymi dolegliwościami stóp, takimi jak odciski, brodawki, czy grzybica paznokci, jak leczyć te przypadłości fachowo odpowie Pani Patrycja Kawczyńska, prowadząca w Redzie PODOLINE Gabinet Zdrowych Stóp. Pani Patrycja jest absolwentką Wydziału Zamiejscowego w Gdyni Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Uczelnię ukończyła z wyróżnieniem uzyskując tytuł licencjata kosmetologii o specjalizacji podologia. Usługi przez nią świadczone są na najwyższym poziomie, a ona sama nieustannie poszerza kwalifikacje i zdobytą wiedzę, aby móc pomagać coraz szerszemu gronu pacjentów. Bardzo wysoko ceni sobie także współpracę z pacjentami, co znacznie poprawia wynik terapii i przyspiesza osiągnięcie końcowego etapu leczenia. Aby skorzystać z usług PODOLINE, wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarce: „podolog Reda”,” leczenie odcisków Reda”, „wrastające paznokcie Reda” lub „usuwanie brodawek Reda”. Należy wspomnieć, że Pani Patrycja stworzyła mobilny gabinet podologiczny, aby móc dotrzeć do osób, które z różnych przyczyn nie mogą samodzielnie dojechać do gabinetów stacjonarnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom głównie osób niepełnosprawnych, PODOLINIE świadczy także usługi domowe, z których mogą skorzystać chętni w każdym wieku. W ofercie oprócz zabiegów podologicznych znajdują się także zabiegi kosmetyczne. Jest to jedyna taka okazja, a usługi świadczone są na najwyższym poziomie. Jeśli więc cierpicie z powodu odgniotków, wrastających paznokci, czy pęknięć na zgrubiałej skórze stóp, nie zastanawiajcie się i nie czekajcie dłużej. Skontaktujcie się z PODOLINE, żeby oszczędzić sobie bólu i późniejszych problemów z biodrami i kręgosłupem. Warto zadbać o stopy, aby były zdrowe, piękne i mogły służyć nam przez całe życie.