Transport zwłok z Anglii

Coraz więcej osób z różnych krajów systematycznie wyjeżdża za granicę. Taka migracja ma z pewnością najróżniejsze przyczyny. Między innymi chcą oni znaleźć bardziej opłacalną pracę. Rynek otwiera bowiem przed nimi nowe możliwości. Poza tym z roku na rok nieustannie powiększa się ich liczba i nie myślą oni nawet o powrocie do kraju.
Jeszcze kilkanaście lat temu często było słychać stwierdzenie, że wyjeżdżają oni „ za chlebem”. Jednak czasy emigracji zarobkowej już się niewątpliwie skończyły. Bardzo dużo osób otrzymuje odpowiednią pracę w rodzimym kraju, a w konsekwencji tego emigracja ma całkowicie inne podłoże. Okazuje się bowiem, że ludzie, którzy mieszkają już dość długo w innym kraju, zaczynają ściągać tam swoje rodziny. Zapisują tam dzieci do szkoły i nie myślą wcale o powrocie.
Jednak migracja to niestety nie tylko same korzyści. Musimy również brać pod uwagę jej negatywne strony. Co zrobimy w sytuacji, gdy ktoś z naszych bliskich poniesie śmierć poza granicami naszego kraju? Gdy wszystko się układa nie myślimy nawet o takich rzeczach. Mają miejsce jednak przeróżne wypadki, a poza tym niektórzy mieszkają tam już naprawdę długo…
Fakty niestety wskazują, że wzrasta ilość ludzi, którzy umierają poza granicami swoich rodzimych krajów. Jak przetransportować wtedy ciało do Polski? Tym bardziej, że w takiej sytuacji należy działać naprawdę szybko. Jeszcze kilkanaście lat temu takie przypadki zdarzały się naprawdę rzadko. Po wejściu Polski do Unii Europejskiej sytuacja wygląda całkiem inaczej. W dodatku Polacy zazwyczaj decydują się na przewiezienie ciała do Polski. Nawet jeśli w grę wchodzi kremacja, ma ona miejsce dopiero na terytorium kraju. Dzięki temu rodzina ma możliwość „pożegnania” się ze zmarłym.
Istnieje na szczęście bardzo dużo firm trudniących się w sprowadzaniu ciała z prawie wszystkich krajów Unii Europejskiej. Możemy więc skorzystać z ich usług i przy zaistniałej tragedii nie martwić się dodatkowo o sprawy urzędowe.
Przy dużej ilości tego rodzaju przedsiębiorstw jak wybrać tę najbardziej kompetentną firmę? Długoletnią praktykę w prowadzeniu międzynarodowych usług pogrzebowych posiada przedsiębiorstwo CHARON Usługi Pogrzebowe. Spowodowało to, że posiada wielu partnerów na całym świecie. Dzięki temu jest w stanie w krótkim czasie załatwić wszelką dokumentację niezbędną, by przewieść ciało do Polski. Zwracają również uwagę na jeszcze inne istotne rzeczy. Dowiadują się bowiem jakich wyznań kulturowych i religijnych był zmarły.
Jeśli dotknęła Was taka tragedia i Wasza bliska osoba poniosła śmierć poza granicami naszego kraju nie przejmujcie się o wszelkie formalności. Oddajcie to w ręce sprawdzonej firmy, która profesjonalnie i z należytym szacunkiem sprowadzi ciało do Polski. Skontaktujcie się w tym celu z zakładem Centrum Pogrzebowe Charon. Pracujący tam wykwalifikowani specjaliści pomogą Wam przejść wszystkie formalności w tym jakże trudnym dla Was czasie.

Artykuł na podstawie: http://international-funeral.eu/