Czy usuwanie blizn jest bezbolesne?

Blizny mogą sprawić, że nasze ciało nie będzie już wyglądało tak, jak byśmy chcieli. Nie oznacza to jednak, że musimy się godzić na taki stan rzeczy. Rozwiązaniem jest usuwanie, redukcja blizn, które wykonywane są najczęściej w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych. Co jednak warto wiedzieć, zanim zapiszemy się na wykonanie takiego zabiegu? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jego wyborze? Na te, jak również i na wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule.

Usuwanie blizn – w jaki sposób się to wykonuje?

Pierwszą i najważniejszą kwestią, którą należy poruszyć kiedy umawiamy się na zabieg usuwania blizn jest to, w jaki sposób jest wykonywany. Należy w szczególności podkreślić, że zabieg ten jest całkowicie bezbolesny, ponieważ blizny usuwane są najczęściej za pomocą laserów. Wiele osób może mieć jednak wątpliwości co do bezpieczeństwa tego zabiegu. Śpieszymy z wyjaśnieniem – jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i życia wszystkich klientów gabinetów kosmetologicznych. Wykorzystywane do jego wykonania lasery, emitują światło UV, które usuwa bliznę ale nie wpływa negatywnie na zdrowie. Przed każdym zabiegiem, wykonywany jest skrupulatny wywiad z klientem, który ma na celu przede wszystkim zdiagnozowanie oraz określenie stopnia problemu, który ma zostać usunięty za pomocą lasera.

Radiofrekwencja mikroigłowa a usuwanie blizn

Innym, równie popularnym sposobem, który stosowany jest w gabinetach kosmetologicznych i ma na celu usunięcie blizn, jest zabieg radiofrekwencji mikroigłowej. Podobnie jak w przypadku laserów, zabieg ten jest praktycznie bezbolesny i w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia oraz życia. Skutecznie wygładza, ujędrnia oraz odmładza skórę przy jednoczesnym usunięciu nieestetycznych blizn. Dla osób, które borykają się z problemem blizn, jest to jedno z najlepszych i najpopularniejszych rozwiązań, które pozwala w krótkim czasie pozbyć się nieestetycznych znamion oraz blizn na ciele.