Wiarygodność firmy w sieci

Jak sprawdzić wiarygodność firmy w Internecie? – Kilka sposobów

Każdy z nas na pewno, chociaż raz w swoim życiu robił zakupy za pomocą Internetu. Zawsze dokonując jakiegokolwiek zakupu zastanawiamy się czy strona jest bezpieczna i zaufana. Możemy bazować jedynie na opiniach innych klientów, którzy wcześniej już robili tam zakupy.

A zatem, jak można sprawdzić wiarygodność kontrahenta?

Otóż istnieje na to bardzo prosty sposób. Albowiem każdy, kto prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą musi być wpisany do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Rejestr ten jest dostępny dla wszystkich i każdy może mieć do niego wgląd. Znając NIP lubi REGON firmy, możemy samodzielnie sprawdzić informacje o danym przedsiębiorstwie.

Krajowy Rejestr Sądowy – dobry sposób na sprawdzenie wiarygodności

Jeżeli przyszłym kontrahentem ma zostać przedsiębiorca, wiarygodność jego firmy możemy zweryfikować w Krajowym Rejestrze Sądowym. Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę internetową Ministerstwa Sprawiedliwości.

Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej – kolejny sposób na wiarygodność!

Dla każdego właściciela firmy, który chce nawiązać współpracę bardzo istotną informacją o kontrahencie jest to, czy jest on wypłacalny finansowo. Może to sprawdzić zaglądając na stronę Krajowego Rejestru Długów. Za pośrednictwem Internetu podatnik może uzyskać dostęp do informacji o tym, czy firma, z którą chce nawiązać współprace nie została umieszczona na liście dłużników.

Jak sprawdzić czy internetowy sklep jest rzetelny i uczciwy?

Odwiedzając stronę internetową danego sklepu w sieci trzeba szukać pełnych danych kontaktowych dotyczących przedsiębiorcy. Warto skorzystać z numeru telefonu zamieszczonego na stronie w celu sprawdzenia siedziby firmy. Bardzo często zdarzają się przypadki podszywania np. za sprzedawców aut. Oszuści wtedy zamieszczają na swojej stronie fałszywy adres i telefon. My niewiele wiedząc decydujemy się na zakup oferowanych produktów niestety ich nie otrzymując po dokonaniu należytej zapłaty. Wartościowym sposobem na sprawdzenie internetowego sklepu jest czytanie opinii o danym sprzedawcy. Pozwoli to nam, na zdecydowanie się na zrobienie zakupów, bądź też nie. Warto zwracać uwagę, czy internetowy sklep posiada jakieś certyfikaty. Albowiem, im więcej ich, tym lepiej o nich świadczy. Na taki certyfikat trzeba sobie zasłużyć. Nikt nie rozdaje ich na prawo i lewo