Biuro rachunkowe – jakie możesz mieć korzyści?

Czym jest księgowość zlecona na zewnątrz?

Księgowość zlecona na zewnątrz ma miejsce, gdy firma wynajmuje stronę trzecią (spoza firmy), aby wypełnić funkcję księgową i finansową organizacji. Zewnętrzni księgowi zajmują się wszystkimi funkcjami finansowymi firmy, wliczymy zatem w to: księgowość, płace, sprawozdania finansowe, rachunkowość, podatki, zobowiązania, należności, usługi doradcze, monitorowanie dłużników i inne usługi związane z księgowością.

Biuro rachunkowe Poznań. Jakie są korzyści?

Oszczędność pieniędzy firmowych

Współpraca z biurem rachunkowym jest zazwyczaj bardziej opłacalna niż zatrudnianie kogoś wewnętrznie. Zatrudnienie wewnętrznych księgowych może być kosztowne przy uwzględnianiu wynagrodzenia, powierzchni biurowej, ubezpieczeń, zwolnień chorobowych itp. Ponadto zatrudnienie biura rachunkowego umożliwia dostęp do zespołu ludzi o różnych umiejętnościach (w porównaniu z pracownikiem, który może wykonać tylko jedno zadanie w danym czasie). 

Dostęp do wiedzy specjalistycznej

Zlecając księgowość na zewnątrz, możesz faktycznie zaoszczędzić pieniądze i jednocześnie poprawić wyniki. Jeśli prowadzisz firmę, która nie jest firmą księgową, prawdopodobnie nie jesteś głównym księgowym. Dzięki współpracy ze specjalistą ds. księgowości uzyskasz dostęp do kogoś (lub zespołu osób), który jest specjalistą w swojej dziedzinie z szerokim zakresem wiedzy. Dzięki temu Twoje księgi są zawsze dokładne, lista płac poprawna i wykonana na czas, a Ty nie ryzykujesz błędem czy karą skarbową. Dobra firma rachunkowa wykona swoje obowiązki sumiennie i stosunkowo niedrogo.