Muzyka na wakacje – czego warto posłuchać?

Wakacje to czas, kiedy zdecydowanie częściej sięgamy po najróżniejsze teksty kultury, a takim – czy nam się to podoba, czy też nie – są także utwory muzyczne. Chyba każdy lubi podróżować, kiedy w tle słucha ulubionej muzyki. Czego jednak warto posłuchać w czasie wakacji? Recenzja którego albumu muzycznego powinna nas w sposób szczególny zainteresować? Sprawdźmy!

Męskie granie – to już tradycja wakacyjna

Od wielu lat w okresie wakacyjnym rusza trasa koncertowa Męskiego grania. Na tych koncertach występują najpopularniejsi muzycy z całego kraju, a wśród nich warto wymienić chociażby Krzysztofa Zalewskiego, Organka, Brodkę, Darię Zawiałow a ostatnio też i Kwiat Jabłoni. To muzyka, która klasyfikuje się gdzieś na pograniczu alternatywnego rocka, z domieszkami nieco bardziej ambitnego popu. Właśnie z tego względu, Męskie Granie cieszy się tak dużą popularnością wśród coraz to większej publiczności. Co roku wydawana jest także płyta z piosenkami z danej trasy koncertowej – z pewnością będzie to świetny album na wakacje. 

Kwiat Jabłoni – Wolne serca

Ostatnio na rynku muzycznym zrobiło się dość głośno o duecie pod nazwą Kwiat Jabłoni. Tworzy go rodzeństwo – Katarzynę oraz Jacka Sienkiewiczów. Nazwisko nie jest oczywiście przypadkowe – są to dzieci lidera zespołu Elektryczne gitary. Muzyka, którą tworzy Kwiat Jabłoni, nie da się tak jednoznacznie sklasyfikować. Prawdą jest bowiem, że ich pierwsze płyty oscylowały na granicy takich gatunków jak folk, indie rock czy alternatywny pop. W tej chwili bliżej im z całą pewnością do szeroko pojmowanej muzyki alternatywnej, która jednak charakteryzuje się tym, że bardzo łatwo wpada w ucho. 

Trasy wakacyjne – czy to przemierzane samochodem, czy innym środkiem transportu są o wiele przyjemniejsze, kiedy słuchamy ulubionej muzyki. Warto zatem zapoznać się z najnowszymi recenzjami albumów muzycznych i wybrać spośród nich te, które najbardziej będą nam odpowiadały.