Transportowe maty antypoślizgowe – dlaczego warto je stosować?

Transport najróżniejszych materiałów, musi odbywać się według wszelkich standardów jakości i bezpieczeństwa. Ładunki, które są przygotowywane do transportu, są nie tylko w odpowiedni sposób pakowane ale też i ogromną wagę przykłada się do tego, aby nie przemieszczały się one w trakcie transportu. W jaki sposób najlepiej zabezpieczyć ładunek przed przemieszczaniem się w czasie transportu? Jednym z innowacyjnych a jednocześnie najskuteczniejszych rozwiązań, jest zastosowanie transportowej maty antypoślizgowej. W jaki sposób ona działa i dlaczego jest tak powszechnie wykorzystywana w branży transportowej? Sprawdźmy!

W jaki sposób działa mata antypoślizgowa?

Kluczem do odpowiedzi na pytanie dotyczące tak powszechnego zastosowania maty transportowej antypoślizgowej, jest sposób jej działania. Mata zdecydowanie zwiększa współczynnik tarcia, a co za tym idzie, przemieszczanie się danego ładunku na niej umieszczonego jest w zasadzie niemożliwe. Zastosowanie antypoślizgowej maty transportowej ma znaczenie przede wszystkim w kontekście bezpieczeństwa przewiezienia ładunków – szczególnie tych delikatnych. 

Zalety stosowania mat antypoślizgowych 

Niekwestionowaną zaletą antypoślizgowych mat transportowych jest ich montaż, który nie wymaga ani siły ani nakładu czasu. Mata ściśle przylega do ładunku, nie ma zatem konieczności montażu dodatkowych zabezpieczeń w postaci pasów lub innych rozwiązań. Dla lepszego zobrazowania przytoczymy przykład. Ładunek, który nie jest umieszczony na antypoślizgowej macie transportowej wymaga zabezpieczenia w postaci aż 10 pasów podtrzymujących i zabezpieczających go przed przemieszczaniem się w czasie transportu. Ten sam ładunek, umieszczony na antypoślizgowej macie transportowej, wymaga zamontowania jedynie dwóch pasów podtrzymujących go, ponieważ tarcie jest skutecznie zwiększone właśnie dzięki macie antypoślizgowej. 

Reasumując – stosowanie antypoślizgowych mat transportowych to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa, ale też znaczna oszczędność czasu przeznaczonego na przygotowanie ładunku do transportu.