Czy tomografia jest kluczowa?

Dotychczas tomografia kojarzyła się nam bardziej z tomografią głowy. Medycyna jednak tak idzie do przodu, że tomografię obecnie można przeprowadzić na każdej części ciała. Badanie to jest wykonywane także u stomatologów. Sprawdźmy co to za badanie?

Pomocne badanie

Dentysta ma utrudnioną pracę, ponieważ nie wszystko jest w stanie zauważyć w naszej jamie ustnej. Wiadomo, że pole widzenia jest ograniczone. Niektórzy pacjenci mało co otwierają buzię, a to jest jeszcze bardziej problematyczne. Niestety.

Zatem badanie jakim jest tomografia zębów CBCT 3D jest badaniem znacznie ułatwiającym im pracę. Dentyści widzą to wszystko, czego gołym okiem po prostu nie są w stanie zauważyć. Świetna sprawa.

Tomografia stomatologiczna jest zlecana w co po niektórych przypadkach. Taka sytuacja ma miejsce w momencie, gdy decydujemy się na założenie aparatu na zęby. Czasami także leczenie naszych zębów jest takie kłopotliwe, że prześwietlenie jest konieczne.

Gdy lekarz zaleci nam to badanie, to nie obawiajmy się. Badanie to nic, a nic nie boli. Nawet się nie zorientujemy kiedy badanie zostanie zakończone.

Gdzie można przeprowadzić tomografię zębów?

Musimy jednak wiedzieć, że tomografii zębów nie wykonamy wszędzie. Są tylko co po niektóre kliniki, w których takie badanie można zrobić. Gdy mieszkamy w Krakowie, to z całego serca polecamy https://www.rentgen-krakow.pl/

Nie musimy się naprawdę niczego obawiać. Badanie to jak już powiedzieliśmy jest całkowicie bezbolesne. Nikogo nic nie boli. Musimy jedynie zapisać się na badanie i na nie pójść.

Gdy zalecane jest nam to badanie, to nie rezygnujmy z niego. Naprawdę nie ma się czego obawiać. Badanie, które jest zalecane powinno być naprawdę wykonane i to jak najszybciej. Nie jest to jedynie usprawnienie pracy stomatologa, ale chodzi przede wszystkim o nasze zdrowie, nasze ząbki oraz nasz komfort. Czasami ząb zostanie naprawiony przy jednej wizycie dzięki temu badaniu. Chyba każdy chce mieć już badanie dentystyczne z głowy.