Czym jest wózek sanitarny toaletowy?

Sprzęt, który ma za zadanie pomóc osobom z niepełnosprawnościami w codziennym funkcjonowaniu, jest podstawowym elementem wyposażenia wszystkich placówek – państwowych i prywatnych – które prowadzą działalność związaną z szeroko pojmowaną opieką nad osobami chorymi. Bardzo często jednak osoby chore chcą przebywać w domu, wśród najbliższych, a do tego konieczny jest wcześniej wspomniany sprzęt. Wózek sanitarny toaletowy stanowi praktycznie podstawę, jeśli chcemy zapewnić choremu w domu komfortowe warunki. W jaki sposób on działa? Na co należy zwrócić największą uwagę w tym aspekcie? Na te, jak również i wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie państwo w naszym poniższym artykule. 

Wózek sanitarny – co warto o nim wiedzieć?

Wózek sanitarny toaletowo – prysznicowy, to przede wszystkim urządzenie którego sterowanie jak również i sama obsługa jest niezwykle intuicyjna. Warto także zaznaczyć, że taki sprzęt wykonany jest z najwyższej jakości materiałów, które z niezwykłą łatwością utrzymamy w należytej czystości. Nie można bowiem zapominać, że higiena w przypadku korzystania z urządzeń sanitarnych jest bardzo ważna. Ponadto, warto zaznaczyć, że wózek sanitarny toaletowy posiada możliwość pełnej regulacji. Podnóżki, jak również i samo siedzisko, wykonane są z materiałów odpornych na wilgoć. 

Dofinansowanie na zakup wózka sanitarnego

Kluczową kwestią, jeśli chodzi o zakup wózka sanitarnego dla osoby z niepełnosprawnością jest jego koszt. Warto jednak podkreślić, że obecnie mamy naprawdę duże możliwości jeśli chodzi o najróżniejsze programy związane z dofinansowaniami na zakup tego rodzaju urządzeń. Dzięki temu, nie tylko w znaczący sposób minimalizujemy te koszta ale też – bardzo ważne – jesteśmy w stanie wybrać urządzenie lepsze, dopasowane indywidualnie do potrzeb osoby chorej. Dofinansowania pozwalają na zakup urządzenia takiego jak wózek sanitarny toaletowo – prysznicowy za jedynie 5% jego całkowitej wartości. Warto zatem sprawdzić, co należy zrobić, aby takie dofinansowanie otrzymać.