Gry wszech czasów – kto pamięta choć jedną z nich?

TOP 5 gier wszech czasów

Wiele osób wspomina czasy swojego dzieciństwa. Przypominają sobie i opowiadają swoim dzieciom jak cudowne rzeczy mieli. Dorośli tęsknią za starymi grami video. Jednak wszystko idzie na przód i z roku na rok powstają coraz to nowsze gry. Młodzież kolekcjonuje swoje ulubione płyty. Niektóre stają się kultowe inne zaś odchodzą w zapomnienie. Te, które stały się kultowe są bliskie młodzieży i dorosłym, aż po dzień dzisiejszy. W naszym rankingu będziesz mógł przeczytać o różnych grach. Według nas stały się one kultowymi produkcjami. Każdy na świecie grał w to, chociaż raz. Jak nie u siebie w domu to u znajomych. Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem.

Numer 5 – Need For Speed

Seria wyścigowych gier, która została wyprodukowana przez firmę Electronic Arts. Gry stworzone zostały na komputery oraz konsole. Użytkownik ma niezliczone możliwości ulepszania samochodów. W wielu częściach gracz będzie miał do czynienia z policją, jeżeli przekroczy wyznaczoną prędkość. Istnieje możliwość grania w różne części z innymi graczami. Wszystko za sprawą funkcji multiplayer.  Najchętniej kupowaną częścią było Need For Speed Most Wanted. Wydano ją w 2005 roku i szybko odniosła sukces.

Numer 4 – Tomb Raider

Seria przygodowych gier, których główną bohaterką jest fikcyjna postać archeolożki Lary Croft. Najnowsza wersja gry powstała w 2013 roku. Lara wraz z załoga statku podróżowali po morzu, jednak ich statek rozbił się u wybrzeży Japonii. Croft musi odnaleźć całą załogę zmagając się przy tym z wieloma przeciwnościami. Świetna gra dla osób, które lubią łamigłówki i węszenie. Niezwykle ciekawa i wciągająca rozgrywka. Jako gracze musimy pokonywać przeciwników i przechodzić przez pułapki.

Numer 3 – Grand Theft Auto San Andreas

Seria gier Grand Theft Auto wydana przez firmę Rockstar Games.  Gry te zyskały na świecie bardzo duża przychylność. Niemalże każda część komputerowej serii sprzedawała się w kilku milionowych egzemplarzach. Część San Andreas przedstawia historię Afroamerykanina Carla Johnsona, który powraca do rodzinnego domu. Grając w tę grę do czynienia będziesz miał z wieloma bitwami. Każda z misji przewiduje coś innego. Wszystkie działania Carla prowadza do tego, aby odzyskać rodzinę.

Numer 2 – The Sims

Seria Gier wydana przez firmę Electronic Arts. Będąc posiadaczem jednej z czterech części możesz wcielić się w stworzoną przez siebie postać. Jest to symulator życia. W każdej z części podejmujesz, jakąś pracę, możesz wychodzić na miasto, poznawać nowych ludzi. Musisz spełniać pragnienia simów i dbać o ich potrzeby, aby byli zadowoleni. Firma Electronic Arts stworzyła serię dodatków do drugiej, trzeciej i czwartej części rozrywkowej gry.

Numer 1 -Super Mario Bros

Platformowa gra, która powstała na Nintendo. Dzieci uwielbiały w nią grac. Gra polega na tym, że dwóch hydraulików Mario i Luigi muszą uratować z opałów księżniczkę. Dzieje się tak, ponieważ na wioskę braci została rzucona klątwa, którą tylko księżniczka Peach może zdjąć z ich mieszkańców. Do pokonania gracze mieli osiem światów, które podzielone zostały na cztery etapy.