Klimatyzacja w Twoim domu

Pomimo tego, że klimat w naszym kraju nie jest zbyt gorący, zdarza się, że w okresie letnim często pojawiają się naprawdę wysokie temperatury. Długo utrzymujące się upały mogą nawet bardzo dać się we znaki. Temperatura powyżej 30 stopni, w dodatku kilka dni z rzędu utrudnia człowiekowi normalne funkcjonowanie. Można nawet powiedzieć, że trudno w takich warunkach o komfort życia. Z różnego rodzaju badań wynika bowiem, że zbyt gorące i wilgotne powietrze ma bardzo negatywny wpływ na nasze samopoczucie.
W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem może okazać się zamontowanie w domu klimatyzacji. Skoro korzystamy obecnie z takiego wspaniałego rozwiązania w naszych samochodach, czemu nie zdecydujemy się na zamontowanie go w naszych domach?
Jeszcze kilkanaście lat temu bardzo dużo osób, które zastanawiały się nad zamontowaniem takiego systemu w swoim domu rezygnowało z niego ze względu na dość wysokie koszty takiej inwestycji. Okazuje się jednak, że obecnie wydatek związany z montażem klimatyzacji nie jest już tak duży jak wtedy, dzięki czemu większa grupa ludzi może sobie w końcu pozwolić na takie rozwiązanie w swoim domu.
W dodatku pamiętajmy, że to wspaniałe urządzenie jakim jest klimatyzacja, nie tylko schłodzi powietrze w czasie upałów, ale również pozbędzie się z niego nadmiaru wilgoci. Dzięki czemu stworzymy dla siebie bardzo korzystny mikroklimat w pomieszczeniu. Jednak pomimo utrzymujących się upałów nie powinniśmy ustawiać temperatury na zbyt niskim poziomie. Musi to być bowiem bardzo rozsądna decyzja. Przechodząc do pomieszczenia nieklimatyzowanego różnica temperatur nie może być większa niż 7 stopni. W innym przypadku będzie bardzo duży problem z przystosowaniem się. Najlepsza temperatura podczas lata będzie bowiem na poziomie 23-26 stopni Celsjusza, a jeśli chodzi o wilgotność ideałem będzie poziom rzędu 40-60%. Ważne także, aby w pomieszczeniu nie odczuwać ruchu powietrza. Wraz ze wzrostem prędkości przepływu powietrza zwiększa się bowiem ryzyko rozwoju różnego rodzaju infekcji.