Masz stare auto pod blokiem? Przeczytaj koniecznie!

Zważywszy na fakt, że po naszych polskich drogach jeździ coraz więcej starszych aut oraz koszty napraw w szybkim tempie rosną, coraz więcej samochodów, nawet po drobnych stłuczkach kwalifikuje się do całkowitego złomowania. Nie opłaca się więc reperować niektórych aut z czysto ekonomicznego punktu widzenia. To sam właściciel decyduje o ostatecznym losie pojazdu, ubezpieczyciel bowiem wypłaca poszkodowanemu różnicę między ceną pojazdu przed wypadkiem, a jego wartością po szkodzie. Czy go zezłomować, odsprzedać czy naprawić, decyzja należy już tylko do właściciela.
Są na rynku firmy, które proponują odkupienie wraków, w wyniku czego wciąż jeżdżą po polskich drogach pojazdy z uszkodzeniami, które z punktu widzenia procedur ubezpieczeniowych powinny znaleźć się na złomie. Mnóstwo osób po szkodzie w przypadku uznania jej za całkowitą woli remontować samochód, kupując często części nieoryginalne, kilkakrotnie tańsze od tych właściwych. Dzięki czemu pewna suma pieniędzy z ubezpieczenia pozostaje poszkodowanemu w kieszeni.
Bardziej kłopotliwe może okazać się pozbycie starego auta niż kilkuletniego samochodu. Posiadając sprawne auto mamy 100 procentowe prawdopodobieństwo, że zainteresowany się znajdzie, przerejestruje go na siebie i wykupi ubezpieczenie, a my będziemy mogli spać spokojnie. Jeśli pojazd jest stary, a jego wartość jest bliska wartości złomu nie jest już to tak bardzo oczywiste. Pojawia się też ryzyko, że nowy nabywca nie dokona przerejestrowania auta na siebie. W sytuacji gdy spowoduje on wypadek samochodowy może to oznaczać dla nas ogromne kłopoty. Jeśli jednak stare, zniszczone auto, nie posiadające dużej wartości oddamy do licencjonowanej Stacji Demontażu, wówczas będziemy mogli także spać spokojnie. Dobre części trafią na rynek wtórny, Stacja Demontażu zarobi dzięki temu na własne utrzymanie, a zniszczone elementy zostaną zutylizowane zgodnie z wymogami prawnymi oraz przepisami ochrony środowiska.
Ostateczna suma pieniędzy jaką Stacja płaci za oddane auto zależy jedynie od masy własnej pojazdu, jednak musi on ważyć przynajmniej 90 procent masy widocznej w dowodzie rejestracyjnym. Jeśli chcemy zobaczyć ile dostaniemy za nasze auto, wystarczy, że zadzwonimy do Stacji Demontażu lub skorzystamy z kalkulatorów dostępnych na stronach internetowych niektórych Stacji.

Jeśli jednak jesteście właścicielami pojazdu po wypadku i zdecydujecie się na jego kasację, warto w tym celu odwiedzić firmę WIGMET S.C. mającą swoją siedzibę w Górze na osiedlu Kazimierza Wielkiego 9. Przedsiębiorstwo to powstało w 2003 roku z inicjatywy dwóch osób: Waldemara Maślanki oraz Tomasza Dyrsowicza. Na początku firma ta zajmowała się jedynie skupem złomu oraz sprzedażą części używanych, jednak z czasem rozszerzyła zasięg swojej działalności. Z biegiem lat dołożono bowiem skup zużytych baterii, zbiórkę nienadającego się do użytku sprzętu AGD i RTV, usługi transportowe oraz pomoc drogową.
Zakres działalności o skup aut powypadkowych opolskie, skup aut powypadkowych lubuskie, kasację oraz demontaż samochodów, które ze względu na niesprawność techniczną czy wiek nie kwalifikują się już do dalszej eksploatacji firma wprowadziła w 2009 roku. W związku z czym działa już bardzo profesjonalnie i kompleksowo, posiada bowiem dziewięcioletnie doświadczenie. Prowadząc skup aut poleasingowych Wrocław, skup aut opolskie, w wyniku złomowania dużej ilości samochodów ma w asortymencie również mnóstwo części zamiennych w bardzo atrakcyjnych cenach. Każdy znajdzie tu z pewnością coś do swojego samochodu. Przedsiębiorstwo stawia również na liczne inwestycje oraz stały rozwój. Współpracuje też z wieloma innymi dużymi zakładami z branży.
Jeśli jesteś więc zdecydowany na kasację auta, to jest to firma której właśnie szukasz. Dostaniesz tam wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do wyrejestrowania pojazdu w Urzędzie Komunikacji. Gwarantują atrakcyjne ceny, a w dodatku płacą gotówką. Jeśli auto jest całkowicie niesprawne zapewniają transport oraz odbiór pojazdu od klienta. W głównej mierze działają na obszarze województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego. Firma ta przyjmuje do kasacji wszystkie typy pojazdów, zarówno osobowe, ciężarowe jak i dostawcze, jak również auta wszystkich marek.
Wielu właścicieli do swoich już wiekowych aut jest mocno przywiązana, nawet jeśli minął już znacząco ich termin użyteczności. Mimo, iż niezbędna jest już ich kasacja, przetrzymują je w dalszym ciągu pod wiatami czy w garażach, pozwalając na ich dalsze korodowanie. Niestety jest to niepoprawne zachowanie, przyczynia się bowiem do obniżenia poziomu wartości samochodu. W sytuacji gdy na podwórku lub przed blokiem zalega zepsute auto, jego złomowanie jest jedynym dobrym rozwiązaniem. Jest to bowiem jedyna najwłaściwsza legalna droga na pozbycie się uszkodzonego, starego bądź zniszczonego pojazdu. Wynika to z Ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Najmniej sensownym wyjściem jest samodzielny demontaż. Jest on bowiem nielegalny i obciążony największym ryzykiem otrzymania kary finansowej. Kasacja pojazdów Dzierżoniów okazuje się w tym przypadku najlepszym wyjściem.

Artykuł na podstawie: http://wigmet.pl/