Profesjonalny skup wszystkich aut

Po naszych polskich drogach jeździ całe mnóstwo starych aut. Jest to spowodowane faktem, że właściciele są bardzo mocno przywiązani do swoich wiekowych już pojazdów, pomimo tego, że znacząco już minął ich termin użyteczności. Chociaż konieczna jest ich kasacja, nadal przetrzymują swoje ukochane samochody w garażach czy pod wiatami zezwalając na ich dalsze korodowanie. Jest to niestety najgorsze z możliwych rozwiązań, powoduje bowiem z roku na rok spadek wartości pojazdu. Złomowanie okazuje się więc idealnym rozwiązaniem w sytuacji gdy przed blokiem lub na podwórku przetrzymujemy zepsute auto. Wielu ludzi nie zdając sobie sprawy z konsekwencji karnych, na własną rękę demontuje powypadkowy pojazd. Często także poszczególne podzespoły oddzielnie wywozi na złomowisko. Jest to jednak nielegalne rozwiązanie dla wycofania z eksploatacji całego pojazdu. W tym przypadku jedyną właściwą drogą jest oddanie całego niesprawnego auta do kasacji, wynika ono z Ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.

Współcześnie koszty remontów samochodowych również w bardzo szybkim tempie rosną. Wiele z tych starych aut nawet po niewielkich stłuczkach kwalifikuje się do całkowitej kasacji. Z czysto ekonomicznego punktu widzenia po prostu nie opłaca się ich reperować. Jednak ostateczna decyzja co do losu samochodu czy go odsprzedać, naprawić czy zezłomować należy do właściciela pojazdu.
Pojawiają się także na rynku firmy, które wręcz żyją z odkupowania od właścicieli wraków pojazdów, w wyniku czego po niewielkich naprawach ponownie wypuszczają na rynek auta z uszkodzeniami, które z punktu widzenia procedur ubezpieczeniowych powinny już wylądować na złomie. Także po wypadku właściciele sami wolą naprawić swój samochód, gdyż na nieoryginalne części wydadzą kilkakrotnie mniej niż otrzymają na naprawę z ubezpieczenia.

Pozbycie się starego auta, może okazać się także dużo bardziej kłopotliwe niż kilkuletniego samochodu. W przypadku sprawnego samochodu bowiem, zainteresowany zawsze się znajdzie, gdy wartość samochodu jest jednak bliska złomu, nie jest już tak kolorowo. Najlepszym rozwiązaniem jest dlatego oddanie zniszczonego auta do licencjonowanej Stacji Demontażu. Będziemy mogli wtedy spać spokojnie, bez ryzyka, czy nowy właściciel na pewno przerejestrował samochód na siebie. Jeśli bowiem tego nie uczyni w razie spowodowania przez niego wypadku będzie to oznaczało dla nas bardzo duże konsekwencje.
W sytuacji oddania przez nas auta na złom dobre podzespoły trafią na rynek wtórny, a stacja dzięki temu zarobi na swoje utrzymanie. Zniszczone i zepsute elementy zgodnie z przepisami ochrony środowiska oraz wymogami prawnymi zostaną zutylizowane.
Ostateczna suma pieniędzy jaką dostaniemy za nasz samochód zależy przede wszystkim od masy własnej pojazdu. Jednak dużo stacji zwraca uwagę, aby masa ta wynosiła 90 procent masy wbitej w dowód rejestracyjny. Na stronach internetowych wielu stacji demontażu znajdują się kalkulatory dzięki którym możemy sprawdzić ile gotówki dostaniemy za określone auto.
Jeśli już jesteśmy przekonani, że chcemy oddać auto do stacji demontażu, warto w tym celu znaleźć profesjonalną i kompetentną firmę. Wartą polecenia stacją jest DWCAR Damian Pawlak. Przedsiębiorstwo to powstało już w 2011 roku i jego główną działalnością jest właśnie złomowanie pojazdów. Oprócz tego prowadzi także sprzedaż elementów zamiennych dla samochodów przeróżnych marek oraz różnych typów. Firma ta wyróżnia się także od innych stacji tym, że od kilku lat oferuje możliwość montażu instalacji LPG. Posiada już duże doświadczenie w tej branży, a koszty montażu wynoszą od 1900zł. Na wszystkie montowane przez nich instalacje gazowe firma daje rękojmię 3 lat oraz ma bardzo krótkie terminy realizacji. Oprócz tego przeprowadza również wszelkie poboczne remonty i usługi dotyczące instalacji gazowych, w tym wymianę butli jeśli zajdzie taka konieczność czy kontrolę pracy instalacji.
Przedsiębiorstwo działa na terenie całej Wielkopolski, a jego siedziba znajduje się w miejscowości Poniec koło Leszna. Wycena samochodu przeznaczonego do kasacji jest darmowa, tak samo jak jego transport na złomowisko, gdyż auta firma odbiera swoim transportem. Wystarczy zadzwonić do jej siedziby, a w kilka minut osoba zainteresowana otrzyma wycenę auta do kasacji.
Firma DWCAR Damian Pawlak wszelkie dokumenty niezbędne do wyrejestrowania auta w Urzędzie Komunikacji i ubezpieczalni załatwia od ręki. Jeśli więc zastanawiasz się nad złomowaniem samochodu to jest firma, której szukasz. Nie tylko gwarantuje atrakcyjne ceny, ale też płaci gotówką. Złomowanie auta przeprowadzane jest bardzo szybko. Zaufali już im setki klientów z województw: wielkopolskiego i dolnośląskiego, a każdy nowy klient będzie na pewno zadowolony z usług firmy DWCAR. Jeśli także szukasz takiej właśnie firmy, wpisz w internecie frazy: „kasacja pojazdów Legnica”, „złomowanie aut Legnica” oraz „skup aut Legnica”, a z pewnością ją znajdziesz.

Chcesz wiedzieć więcej, wejdź na: http://zlomowaniepawlak.pl/