Potrzebujesz pomocy pielęgniarki?

Lista dolegliwości, które mogą skazać człowieka na wielotygodniowe, a niekiedy i wieloletnie przebywanie w łóżku jest bardzo długa. Zaliczamy do nich między innymi wylew, udar, choroby: Parkinsona oraz Alzheimera czy stwardnienie rozsiane. Ważne jest, aby chory miał w tym czasie właściwą opiekę. Choć jest to czasami ogromne wyzwanie i niekiedy pociąga za sobą reorganizację całego życia, bliskie osoby i tak przeważnie podejmują decyzję o pozostawieniu chorego w domu przy sobie. Są świadomi bowiem, że nikt inny nie zajmie się nimi lepiej niż oni sami. Po za tym mają bardzo dużo cierpliwości do chorego, a także wytrzymałości fizycznej i psychicznej.
Zajmowanie się osobą przewlekle chorą czy niepełnosprawną nie wiąże się wyłącznie z poświęceniem i dobrą organizacją, ale też z posiadaniem konkretnej, fachowej wiedzy, na przykład o dawkowaniach leków czy zasadach higieny. Bardzo często chorzy przebywający pod opieką bliskich w domu wymagają ciągłego podawania kroplówek, w celu przetoczenia jak największej ilości płynów. Podłączenie wlewu kropelkowego w domu chorego pozwala zaoszczędzić mu dodatkowego wysiłku i stresu z tym związanego.
Niekiedy za pomocą kroplówki podawane są jedynie preparaty, które mają za zadanie uzupełnić płyny, elektrolity czy witaminy w organizmie. W zależności od potrzeb chorego w ich skład wchodzą różne proporcje witamin, wartości odżywczych czy podstawowych pierwiastków. Wlewy kropelkowe są też podawane przy bardzo ciężkich dolegliwościach jako fragment stałego leczenia, mowa mianowicie o lekach przeciwnowotworowych. Niezależnie jednak od tego czy są to wlewy jednorazowe czy kilkukrotne muszą być podawane w sposób specjalistyczny. Nie każda kroplówka Gdańsk może być podawana jednak w domu chorego, niektóre typy przetoczeń mogą być wykonane wyłącznie w szpitalu lub gabinecie zabiegowym w dodatku pod okiem wykwalifikowanego personelu.
Osoby z dużym doświadczeniem przy wykonywaniu wkłucia, zrobią to prawie bezboleśnie. Doskonale poradzą sobie też ze wyszukaniem naczyń krwionośnych u osób otyłych, u których ciężko jest znaleźć żyły znajdujące się tuż pd skórą. Tak samo z pacjentami posiadającymi delikatne i kruche żyły.
Warto dlatego skorzystać z usług pielęgniarskich świadczonych w domu pacjenta. Nie tylko podłączą kroplówkę choremu, ale wykonają jeszcze bardzo dużo innych usług, jeśli będziemy oczywiście tego sobie życzyć. Mogą bowiem wyręczyć nas przy zmianie opatrunków czy leczeniu ran przewlekłych. Wielu pacjentów wymaga w domu też podania zastrzyków, cewnikowania pęcherza moczowego, zdjęcia szwów, pobierania krwi czy żywienia pozajelitowego. Niestety bez pomocy wykwalifikowanej pielęgniarki nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić. Przy długoterminowej opiece domowej warto zapewnić choremu obecność profesjonalnej pielęgniarki 24 godziny na dobę. Dzięki temu przy różnych występujących problemach od razu mamy obok siebie profesjonalną pomoc, która bardzo często może ocalić życie chorego w sytuacji gdy na karetkę trzeba by było zbyt długo czekać.