Pensjonat agroturystyczny w Górach Świętokrzyskich

Bardzo dużo ludzi myśląc o wakacyjnym urlopie planuje wyjazd głównie w Tatry, nad morze albo za granicę. Zapominamy jednak ile atrakcji czeka na nas w najbardziej tajemniczych górach w Polsce, mowa mianowicie o Górach Świętokrzyskich.

Są to najstarsze góry w Polsce, które w dodatku mają bardzo interesującą budowę geologiczną. Wynika ona z wielu przemian jakie nastąpiły przez miliony lat nie tylko w skorupie ziemskiej, ale także i na jej powierzchni. Ich najwyższym szczytem jest Łysica leżąca w paśmie Łysogór na wysokości 612 m.n.p.m.
Są to góry z dużą liczbą rumowisk, formatów skalnych i jaskiń. Spowodowało to, że od wieków były tematem do legend gawędziarzy o czarownicach odprawiających czary na szczytach Łysicy i Łysej Góry w noc świętojańską. A kamienie znajdujące się na zboczach Łysicy były przedstawiane jako ich stołki.

Wybierając się na wczasy w Góry Świętokrzyskie warto nastawić się na aktywny wypoczynek, znajduje się tam bowiem bardzo dużo atrakcyjnych miejsc do obejrzenia. Oprócz wycieczek po górach można bowiem zwiedzać zamki, klasztory i ruiny, odkrywać zagadki dinozaurów oraz spotkać w Pacanowie Koziołka Matołka. Dla osób, które wolą aktywny wypoczynek będą to na pewno niezapomniane wakacje.
Jeśli więc zadowala Was taka forma wypoczynku wystarczy jedynie znaleźć odpowiedni pensjonat agroturystyczny i gotowe! Ośrodek, który na pewno Was zadowoli to Agroturystyka „Grynwald”. Obiekt ten znajduje się bardzo blisko najważniejszych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich. Posiada w ofercie pokoje dwu, trzy, cztero i pięcioosobowe w zależności od potrzeb urlopowiczów. Każdy pokój posiada własną łazienkę. Noclegi świętokrzyskie w pensjonacie Agroturystyka „Grynwald” z pewnością Was zadowolą.

Idealnie nadaje się także do wyjazdów w większym zespole. Zakwaterowanie tutaj może bowiem znaleźć nawet grupa pięćdziesięcioosobowa, ponieważ ośrodek agroturystyczny posiada aż 15 pokoi do wynajęcia. W związku z tym mnóstwo osób rezerwuje je w ramach wyjazdów integracyjnych, ponieważ już grupy 40-osobowe mogą wynająć cały teren z ośrodkiem na wyłączność. Dzięki takim ośrodkom jak Agroturystyka Góry Świętokrzyskie „Grynwald”, szefowie mogą dostarczyć swoim pracownikom wielu niezapomnianych przeżyć podczas wspólnych wyjazdów integracyjnych. Jeśli chcemy, aby łączyły one w sobie dobrą rekreację, wspaniałą imprezę oraz komfortowe noclegi, ośrodek Agroturystyczny „Grynwald” z pewnością nas zadowoli. Pensjonat agroturystyczny położony jest w lesie na pięcio-hektarowym, ogrodzonym terenie. Dzięki czemu jest tutaj mnóstwo miejsca do różnego rodzaju zabaw integracyjnych. Do dyspozycji urlopowiczów są tutaj też ogromne klimatyczne wiaty drewniane, które idealnie nadają się do wieczornych imprez i grillowania. Jeśli pogoda nie dopisze nie ma się czym przejmować, impreza w salonie przy kominku także ma swój klimat.

Agroturystyka Świętokrzyskie idealnie nadaje się również do organizowania wypoczynku dla dzieci w ramach programu „zielona szkoła”. Uczniowie mogą tutaj nie tylko wspaniale się bawić, ale także zwiedzać różnego typu atrakcje turystyczne i zabytki. Olbrzymi ogrodzony teren z boiskiem do piłki nożnej, siatkówki oraz możliwością gry w Dysk Golfa będzie więc odpowiednim miejscem do zorganizowania fantastycznych zajęć integracyjnych w ramach programu agroturystyka zielone szkoły z wieloma atrakcjami zarówno dla dziewcząt jak i dla chłopców.