Terapia par, rodzin i uzależnień w Warszawie

Świat wokół nas z dnia na dzień staje się coraz bardziej wymagający. Każdy człowiek zmaga się z małymi bądź dużymi problemami i niekiedy jest postawiony przed trudnymi decyzjami. Ogrom obowiązków, stres w pracy do tego szybkie tempo życia i wielu ludzi nie daje sobie z tym rady. Jesteśmy coraz mniej odporni. Duże znaczenie ma tutaj także presja otoczenia, a i problemy dnia codziennego, dotykające nas choroby odznaczają swoje piętno na naszym zdrowiu psychicznym. Można powiedzieć wręcz, że stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Bardzo często pojawia się również sformułowanie, że jest to choroba cywilizacyjna, a ogrom Polaków przyznaje, że odczuwa jego negatywny wpływ na stan zdrowia psychicznego i fizycznego. Nie wszyscy potrafimy poradzić sobie z problemami i rozładować emocje. Większość dusi je w sobie co w konsekwencji powoduje pojawienie się różnego rodzaju chorób psychicznych na przykład… depresji.


Nie tylko przywołane wyżej przykłady wpływają negatywnie na stan naszego zdrowia psychicznego. Wbrew pozorom istotne znaczenie ma tutaj także brak ruchu, niewłaściwa dieta oraz różnego rodzaju nałogi. W połączeniu ze stresem w pracy oraz długotrwałym przemęczeniem mogą siać straszne spustoszenie w naszym organizmie, a czasami nawet zagrażać naszemu życiu.
Gdzie musimy w takim razie szukać pomocy? Czy sięgnąć po nią do psychiatry bądź psychoterapeuty? Jak otworzyć się przed zupełnie obcą osobą? Wielu z nas w dalszym ciągu uważa to za temat tabu i nie chce przyznać się, że ma do czynienia z tego typu problemem. Tym bardziej, że każdy człowiek jest inny, ma inne doświadczenia życiowe i inaczej przeżywa życie, a w dodatku nie ma na świecie dwóch identycznych problemów z takimi samymi rozwiązaniami.
Świat wokół nas coraz więcej nagłaśnia tematy związane z naszym zdrowiem psychicznym, z którymi współcześnie boryka się człowiek. W mediach pojawiają się programy, w których goszczą znani psychoterapeuci poruszający problem choroby cywilizacyjnej, ale również w czasopismach znajdują się specjalne rubryki z cennymi radami psychologów lub psychoterapeutów. Jednak nawet najbardziej profesjonalne i kompetentne media nie przeżyją za człowieka jego życia, nie rozwiążą jego problemów, które pojawią się na jego drodze i nie podejmą za niego właściwych decyzji. Nie zrobi tego też najlepszy psychoterapeuta… jednak może pomóc człowiekowi odnaleźć właściwą drogę oraz znaleźć odpowiednie metody na radzenie sobie z problemami. Wykorzystując własną wiedzę oraz doświadczenie jest gotowy pomóc nawet najbardziej zagubionemu człowiekowi odkryć samego siebie.


Wraz z nagłośnieniem tematu choroby XXI wieku jak grzyby po deszczu są tworzone nowe poradnie psychologiczne i psychoterapeutyczne. Wkoło aż roi się od tego typu ośrodków, a na dużej ilości bilbordów widoczne są związane z nimi reklamy: „dobry psycholog Warszawa”, „ terapia rodzin Warszawa”, „terapia uzależnień Warszawa”, „diagnoza psychologiczna Warszawa”, zachęcające do skorzystania z konsultacji. Jeśli dotknął Cię podobny problem nie wierz wszystkim reklamom i udaj się do właściwej osoby, która może Ci pomóc i posiada spore doświadczenie.
Znanym i kompetentnym psychoterapeutą, niejednokrotnie goszczonym i udzielającym swoich porad w mediach jest Jolanta Szczepaniak. To nie tylko zwyczajny psycholog, jest także terapeutą uzależnień, doradcą zawodowym oraz coachem. Jak sama o sobie mówi: „nie jest człowiekiem orkiestrą, a jej kompetencje służą jednemu – realnej pomocy w uzyskaniu dobrostanu”. Pomaga ludziom w różnych sytuacjach życiowych, w wyjściu z depresji, w uzdrowieniu związku, a czasami w odnalezieniu swojego wewnętrznego „ja” i uwolnieniu ukrytego w człowieku potencjału. Każdy z nas jest inny, ma swoją własną historię z charakterystycznymi dla niego celami, namiętnościami, a przede wszystkim… lękami.
Mając świadomość i analizując działanie określonych mechanizmów generujących problemy psychoterapeuta jest w stanie je przezwyciężyć wykorzystując do tego odpowiednie narzędzia. Pani Jolanta zajmuje się nie tylko psychoterapią indywidualną, specjalizuje się także w psychoterapii par i rodzin wykorzystując do tego wiele szkół psychoterapii. Jej praca jest jej życiową pasją, dlatego czerpie mnóstwo przyjemności z dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi ludźmi prowadząc kiedy tylko zajdzie taka potrzeba warsztaty edukacyjne, profilaktyczne i rozwojowe. Wielkim osobistym przeżyciem jest dla niej możliwość niesienia pomocy innym i wyprowadzania ich z zakrętów, które życie stawia na ich drodze, gdyż sama odczuła na sobie pozytywny wpływ psychoterapii.
Jeśli potrzebujesz znaleźć odpowiedzi na mnóstwo nurtujących Cię pytań związanych z Twoim zdrowiem psychicznym albo jedynie porady eksperta skorzystaj z jej pomocy, a na pewno odzyskasz radość życia i znajdziesz swoje wewnętrzne „ja”. Jeśli wpiszesz w internecie frazy: „terapia par warszawa”, „psychoterapia par warszawa”, „psychoterapia rodzin warszawa”, „psychoterapia warszawa” na pewno ją znajdziesz i odmienisz swoje życie.