Piękne lampy abażurowe

Obecnie w Polsce coraz więcej młodych małżeństw rezygnuje z małych mieszkań na miejskich, gwarnych ulicach na rzecz spełnienia swoich pragnień o posiadaniu własnego domu. Niestety budowa to nie tylko wyzwanie dla możliwości finansowych, ale także test charakterów i nieustanne szukanie kompromisów dla koncepcji i wizji współmałżonków. O ile postawienie budynku to najprostszy etap, nie można niestety tego samego powiedzieć o pracach wykończeniowych. Urządzając dom w pierwszej kolejności wypadałoby zdecydować się na konkretny styl, ale myśl o wciąż zmieniających się trendach uniemożliwia podjęcie decyzji. Nikt nie chciałby przecież po roku żałować, że nie zaaranżował wszystkiego zupełnie inaczej. Skomplikowane jest także znalezienie złotego środka pomiędzy dążeniami mężczyzny do prostych i surowych form z elementami drewna i metalu, a marzeniami kobiety o posiadaniu przytulnego, pełnego ozdób i bibelotów gniazdka. Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się dwa style aranżacji wnętrz: loftowy i skandynawski. W stylu loftowym najlepiej jest urządzić dom lub mieszkanie z wysokimi sufitami, dużymi oknami i przestronnymi wnętrzami. Typowe są cegły lub beton na ścianach oraz parkiet przemysłowy na podłodze. Widoczne instalacje hydrauliczne i elektryczne również są elementami typowymi. Całość ma dać efekt starego, surowego, pofabrycznego wnętrza. Aby nieco poskromić surowy klimat, można zastosować dodatki w stylu klasycznym, chociaż mile widziane są takie materiały jak płyta pilśniowa, surowe deski i meble z palet. Wybierając drewniane elementy i biel jako dominujący kolor, nadamy wnętrzu przytulniejszy charakter. Jasne kolory mebli czy barwne, lecz niewielkie dekoracje idealnie przełamią ascetyczną przestrzeń. Prostą cegłę bez wątpienia mogą zastąpić elementy metalowe. W zależności od upodobań mieszkańców cechy charakterystyczne dla stylu loftowego można podkreślić albo zakamuflować. W kwestii oświetlenia przy dużych wysokościach bez wahania możemy postawić na długie, wiszące lampy i żyrandole.

Zawieszone na różnych poziomach sztuczne oświetlenie powinno uwydatniać urok fabrycznego wnętrza. Oświetlenie powinno być proste i delikatne. Najlepiej sprawdzi się abażur biały o klasycznym kształcie bez ozdobnych szczegółów. Jeżeli w pomieszczeniu wykorzystano elementy czerwonej cegły, ładnie wkomponuje się prosty abażur czarny. Kuchnię w lofcie najczęściej stanowi aneks, będący częścią salonu, podobnie jak jadalnia, pracownia czy biblioteczka. Zasięg salonu może idealnie wyznaczać dywan, który będzie nie tylko ozdobą, ale też wyznacza strefę dzienną. Do zaznaczenia stref można wykorzystać dwustronne regały, pamiętając, aby wznosić je ku sufitowi, a nie na szerokość pomieszczenia. Drugim zyskującym ogromną rzeszę zwolenników stylem aranżacji wnętrz jest styl skandynawski. Charakterystyczne dla tego stylu są jasne i przestronne pomieszczenia, tworzące klimat chłodnej, ale przytulnej i gościnnej atmosfery Skandynawii. Tworzywem, które wykorzystuje sie najczęściej jest naturalne drewno, spośród barw dominują szarość, beż, brąz i biel. Meble maluje się na biało, bądź wykonuje z jasnego drewna. Z podłogą jest podobnie. W oknach rezygnuje się z zasłon na rzecz rolet. Sztuczne oświetlenie w pomieszczeniach zazwyczaj posiada bardzo minimalistyczną formę. Wykorzystuje się z reguły prosty abażur szary lub biały. Często można spotkać szklane lub metalowe lampy. Dodatki wykorzystywane do urządzania wnętrz w stylu skandynawskim mają za zadanie ocieplić wnętrze. Zazwyczaj są to barwne poduszki, miękkie narzuty, świeczniki, wazony i inne bibeloty. Styl ten zainspirowany jest skandynawską przyrodą. Jest komfortowy, prosty i elegancki, czym zyskuje sobie ciągle nowe rzesze zwolenników. Obojętnie jaki styl aranżacji wnętrz wybierzemy, o tym, czy będą one przyjazne ostatecznie zdecyduje rodzaj oświetlenia. Od niedawna prawdziwy renesans przeżywają lampy abażurowe. Ten niezwykle nastrojowy rodzaj oświetlenia doskonale się sprawdza w każdym wnętrzu i pasuje do każdego stylu aranżacji. W sklepach ogólnodostępne są różne typy oświetlenia, ale chcąc być właścicielem naprawdę niepowtarzalnych lamp, warto zwrócić się do Wytwórni Abażurów i Stelaży Krystyny Kubik. Firma to producent abażurów proponujący ręcznie wykonane, cudowne i niepowtarzalne abażury zarówno w nowoczesnym jak i w klasycznym stylu.

Bogaty wybór materiałów, fachowe szycie i wyjątkowe wzornictwo spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Rodzinny charakter firmy ma bardzo duży wpływ na budowanie reputacji oraz stabilność marki. Przedsiębiorstwo posiada w swojej ofercie abażury do lamp w stylu klasycznym, łowickim, retro, skandynawskim, z motywami kwiatów róży, zwierzęcych skór, plisowane, z tkanin naturalnych i organzy. Zamówić można także stelaż do abażuru w dowolnym kształcie. Firma produkuje abażury z materiału w dowolnych rozmiarach, jednak głównym przedmiotem produkcji są: duże abażury do lamp stojących, mniejsze do lampek biurkowych i nocnych oraz do kinkietów. Każdy, kto zdecyduje się skorzystać z usług wytwórni, odkryje w jej ofercie coś, co stanie się inspiracją do urządzenia przyjaznych, przepięknie oświetlonych wnętrz.