Tartak rodzinny Halama

W ostatnich czasach przyglądając się rozpoczętym już budowom na peryferiach miast, a czasami nawet na naprawdę cichej wsi, można niewątpliwie zauważyć, że bardzo modne stało się budowanie drewnianych domów. Z pewnością jest to decyzja uzasadniona wieloma ważnymi czynnikami. Nie tylko w grę wchodzi rozszerzający się trend, ponieważ i tak współcześnie dominuje tradycyjny styl budowy. Chodzi tutaj jednak na przykład o oszczędność energii cieplnej. Wielu ludzi w ten sposób pragnie dostosować się również do potrzeb ekologii i ochrony środowiska. Niewątpliwie dom z drewna kojarzy się głównie ze zdrowym wnętrzem oraz naturalną stylistyką. I wbrew temu co mówią dookoła ludzie, dom z drewna potrafi przetrwać wiele długich lat.
Jednak decydując się na tego typu budynek, bardzo ważne, aby wybrać odpowiedni projekt, wszystko skrupulatnie zaplanować, a przede wszystkim zdecydować się na idealne do tego drzewo.
Wiele osób myśli bowiem, że każde drewno jest takie samo, nic bardziej mylnego. Zarówno na budowę domu, a także i więźbę dachową zakładaną w standardowym budownictwie, stosowane drzewo musi być zdrowe, proste oraz bez szkodników. No i oczywiście bardzo dobrze wysuszone i zaimpregnowane. Przeważnie wybiera się do tego drzewa iglaste, a w szczególności sosnę i świerk. Przesądza o tym w dużym stopniu atrakcyjna cena w porównaniu z innymi rodzajami drzew.
Gdzie w takim razie powinniśmy udać się po pierwszorzędne i prawidłowo zaimpregnowane drzewo? Jaka firma zagwarantuje nam krokwie i wszelkie elementy drewniane najwyższej jakości?
W pierwszej kolejności warto wybrać się do tartaku Halama. Mieści się on nieopodal Gostynina w miejscowości Leśniewice. Jest to firma rodzinna niewątpliwie z długoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki temu mamy więc pewność, że znają się dokładnie na tego typu działalności.

Produkty wytwarzają bowiem za pomocą traku ramowego, traku taśmowego oraz wielopiły. Tym samym zajmują się wyłącznie przerobem drewna wielkogabarytowego, czyli takiego, z którego powstanie więźba dachowa oraz krokwie, a nawet elementy na budowę całego domu.

W dodatku wielu klientów z pewnością ucieszy fakt, że drewno pozyskiwane do Tartaku Halama pochodzi wyłącznie z lasów, w których prowadzona jest właściwa gospodarka. Oznacza to, że miejsca, z których pozyskiwane jest drewno mają zapewnioną pełną odnawialność zasobów, co jest potwierdzone certyfikatem FSC.
Tartak ten swoje usługi kieruje nie tylko do klientów mieszkających w Gostyninie czy okolicach. Mieszkańcy Kutna czy Płocka także mogą otrzymać tam drewniane elementy wielkogabarytowe konieczne na przykład do budowy dachu. Posiadają również własny transport, dzięki czemu bez problemu mogą dowieść klientom potrzebne materiały, a także je rozładować. Przedsiębiorstwo to zajmuje się jednak głównie produkcją więźby dachowej, kontrłat, łat oraz tarcicy budowlanej. Oprócz drewnianych elementów do budowy dachu oferują też ich montaż, jak również sprzedaż pokryć i akcesoriów dachowych.
Jeśli szukacie takiej właśnie firmy, wpiszcie w internecie „budowa domów Kutno”, „deska tarasowa Kutno”, a przede wszystkim „więźba dachowa Płock”, a z pewnością traficie na ich stronę.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na: http://tartak-halama.pl/