Międzynarodowy przewóz zmarłych

O Polakach wyjeżdżających za granicę cały czas jest bardzo głośno. W dodatku z roku na rok wzrasta ich liczba i niestety nie myślą oni o powrocie do kraju. Słyszymy bardzo często, że wyjeżdżają oni za chlebem, jednak emigracja zarobkowa po części skończyła się już kilkanaście lat temu. Polacy zaczęli bowiem trochę lepiej zarabiać w swoim rodzimym kraju, pewnie nie wszystkich to nadal satysfakcjonuje, jednak emigracja w ostatnim czasie ma zupełnie inne podłoże. Najczęściej bowiem okazuje się, że osoby, które mieszkają już dłuższy czas za granicą, zaczynają tam ściągać swoje rodziny.

W dobie łatwiejszych i częstszych wyjazdów za granicę, poza korzystnymi ich stronami, musimy brać pod uwagę również ciemniejszą stronę migracji. Zdarzyć się może bowiem, że nasza bardzo bliska osoba poniesie śmierć w innym kraju. Co w takiej sytuacji powinniśmy zrobić? Z danych wynika, że niestety w ostatnim czasie coraz więcej ludzi umiera poza granicami swojego rodzimego kraju. Jak wygląda sprowadzenie zwłok z zagranicy, tym bardziej, że musimy działać szybko. Tuż przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej przypadki sprowadzania zwłok z zagranicy to były wyjątki. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej, jednak w większości przypadków Polacy decydują się na transport zwłok, a na niewykluczoną kremację ciała decydują się dopiero w Polsce.
Jedną z niewielu urzędowych spraw, którą przeprowadza się praktycznie „od ręki” jest właśnie transport zwłok z zagranicy. Na szczęście możemy skorzystać z usług firmy zewnętrznej, która sprowadzi nam ciało z prawie wszystkich krajów Unii Europejskiej. Profesjonalną firmą, posiadającą długoletnią praktykę w prowadzeniu międzynarodowych usług pogrzebowych jest Centrum Pogrzebowe Charon mające swoją siedzibę w Szczecinie. Przez lata firma stworzyła sieć partnerów na całym świecie. Ich usługi pogrzebowe obejmują załatwienie wszystkich formalności oraz odpowiedniej dokumentacji dotyczącej sprowadzenia zwłok do Polski wraz z przewozem ciała. Świadczą oni usługi nie tylko dla osób prywatnych, ale także instytucji oraz firm.

Międzynarodowy transport zmarłych jest skomplikowanym procesem, wymaga bowiem znajomości różnych praw, przepisów i zwyczajów, a każda pomyłka czy nieprawidłowy dokument niestety wydłuża czas transportu.
dzięki wykwalifikowanym specjalistom stara się uniknąć tego i dostosować się do przepisów prawnych oraz przepisów sanitarnych kraju, z którego przewozi ciało. Ważne, aby na samym początku zanim jeszcze zorganizujemy transport zwłok do Polski zdobyć od rodziny jak najwięcej informacji o zmarłym. Pozwala to określić jakich wyznań kulturowych i religijnych był zmarły oraz ustala szczegóły transportu.
Koszty takiego transportu są uzależnione przede wszystkim od ilości kilometrów jakie trzeba przebyć od państwa w jakim jest ciało, aż do miejsca pochówku, od ceny przetransportowania i przechowywania ciała w chłodni oraz kosztów firmy pogrzebowej. Jeśli więc spotkało Was takie przykre doświadczenie i chcecie przywieźć ciało Waszej bliskiej osoby do Polski skorzystajcie z pomocy firmy Centrum Pogrzebowe Charon. Międzynarodowy przewóz zmarłych zostanie wykonany kompetentnie i z szacunkiem dla zmarłego.